Strona główna 0_Slider Ekstremalny wjazd na nową ścieżkę rowerową? Zarządca drogi tłumaczy

Ekstremalny wjazd na nową ścieżkę rowerową? Zarządca drogi tłumaczy

7

Trwająca od maja 2019 roku przebudowa 11-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 379 między Świdnicą a Wałbrzychem wkroczyła w II etap. Część trasy została otwarta dla ruchu. Jednego z rowerzystów zbulwersował karkołomny wjazd na nowy trakt pieszo rowerowy.

W ramach drogowej inwestycji, wykonawca w pierwszej kolejności wkroczył na odcinek od skrzyżowania ulicy Wałbrzyskiej ze Słowiańską w Świdnicy do krzyżówki z drogami powiatowymi 2910D (kier. Bystrzyca Dolna) i 2911D (kier. Witoszów Dolny). Pod koniec stycznia 2020 roku etap ten został zrealizowany, fragment wojewódzkiej trasy został udostępniony kierowcom, a budowlańcy wkroczyli na kolejny, ponad dwukilometrowy odcinek w kierunku Modliszowa. Jak wcześniej zapowiadano, roboty w ramach II etapu mają potrwać pół roku – informowaliśmy 1 maja.

– W nawiązaniu do artykułu „Remont “modliszówki”. Trwają prace na II etapie” na portalu Swidnica24.pl chciałby bardzo, a to bardzo prosić jako rodowity świdniczanin oraz miłośnik jazdy rowerem, aby opisany w artykule I etap drogi w kierunku Modliszowa, a zwłaszcza odcinek 80m do ciągu pieszo-rowerowego, od skrzyżowania ulic Słowiańskiej i Wałbrzyskiej doprowadzić – ułożyć asfalt lub połączyć końcówkę z jezdnią drogi – napisał czytelnik Swidnica24.pl.

– Wydawać by się mogło, co to za problem dla pieszych lub rowerzystów, a jednak bardzo poważny, gdyż kto się orientuje, w jakich obecnie rowerach szosowych i obuwiu się jeździ to wie, że to jest poważne utrudnienie. Dla niezorientowanych (choć pewnie ich, do których to adresuję, nie ma), szosówka są na oponach 28” o szerokości od 23-28mm (bardzo wąskie), obuwie zaś jest sztywne, a pod spodem są montowane bloki, a w tych butach nie można chodzić. Dlatego uważam, że zawarte inf. w przytoczonym powyżej artykule są nie do końca precyzyjne. Zwolniono z pewnych restrykcji, rowerzyści wyruszyli w trasy, niech ta trasa spełnia swoją rolę, a dodatkowym argumentem niech będzie, że przy ulicy Wałbrzyskiej mieści się Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie – wylicza argumenty za koniecznością wykonania połączenia ścieżki pan Konstanty.

– Prace związane z budową ścieżki rowerowej są nadal w toku i – zgodnie z harmonogramem – potrwają do IV kwartału 2020 r. – informuje Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. Według udostępnionego przez DSDiK opisu realizowanej inwestycji, oprócz budowy samej trasy dla jednośladów powstać ma także połączenie z istniejącą trasą rowerową przy ulicy Słowiańskiej.

mat. DSDiK

/asz/
Zdjęcia nadesłane przez czytelnika

Poprzedni artykułMuzeum Dawnego Kupiectwa i miejska biblioteka ponownie otwarte
Następny artykułPrzedszkola w Żarowie dopiero od 24 maja