Strona główna Wydarzenia Strzegom Efektowny plac zabaw gotowy. Dzieci muszą poczekać

Efektowny plac zabaw gotowy. Dzieci muszą poczekać

0

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu powstał nowy plac zabaw dla małych strzegomian. Obiekt jest bardziej nowoczesny od poprzedniego i dostosowany do potrzeb dzieci.

Realizacja zadania związanego z budową placu zabaw dla dzieci z elementami sportowymi oraz z zagospodarowaniem terenu rozpoczęła się w grudniu 2019 r. Prace obejmowały montaż nowych urządzeń zabawowych, urządzeń siłowni zewnętrznej, obiektów małej architektury, ławek, koszy na śmieci, stojaka na rowery, wykonanie ogrodzenia i nawierzchni poliuretanowej.

Wykonawcą nowego placu zabaw była – wyłoniona w trybie przetargu nieograniczonego – firma BILLABAU Usługi Budowlane Dariusz Łukojko z Brzegu Dolnego. Koszt inwestycji wyniósł ok. 550 tys. zł.

Poprzedni plac zabaw przy OSiR został oddany do użytku w listopadzie 2009 r. Była to realizacja w ramach rozbudowy bazy sportowo-rekreacyjnej strzegomskiego OSiR-u i na tamte dni powstał największy plac zabaw w naszym mieście.

Kilka dni temu również na terenie OSiR-u w Strzegomiu do użytku została oddana zewnętrzna siłownia. – Na chwilę obecną z przykrością musimy stwierdzić, że plac zabaw, jak i siłownia zewnętrzna są zamknięte. Wynika to rozporządzenia z dnia 02.05.2020 r. oraz kolejnych etapów odmrażania gospodarki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne etapy – mówi Paweł Mosór, prezes OSiR Sp. z o. o. w Strzegomiu.

Inf. UM Strzegom, opr red.
foto: OSiR Strzegom Sp. z o. o.

Poprzedni artykułZabójstwo Kristiny z Mrowin. Śledczy wystąpili o pomoc prawną do USA. Sprawdzą korespondencję Jakuba A.
Następny artykułTworzenie aplikacji webowych – wymarzona praca?