Strona główna 0_Slider Dzikie zwierzęta odnoszą rany i giną na drogach. Policja apeluje do kierowców

Dzikie zwierzęta odnoszą rany i giną na drogach. Policja apeluje do kierowców

0

Świdniccy policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność w okolicach lasów, łąk i pól uprawnych, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. Przy zbyt dużej prędkości prowadzący auto może nie zdążyć zareagować. Nie ma dnia, by nie dochodziło do kolizji z sarnami czy dzikami.

Zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Wraz z nastaniem wiosny wzrasta aktywność dzikich zwierząt, a co za tym idzie również liczba kolizji z ich udziałem.  To właśnie teraz wiele zwierząt migruje w poszukiwaniu pożywienia, nowego miejsca do życia, a jedną z najtrudniejszych dla nich przeszkód do pokonania są drogi przecinające terytoria ich wędrówek. Największą aktywność zwierzęta przejawiają o zmierzchu i o świcie, pamiętajmy, by właśnie wtedy zachować wzmożoną ostrożność – apeluje Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.
Świdniccy policjanci tylko w pierwszych czterech dniach maja  odnotowali 6 zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt na drodze. Kierowcy i pasażerowie nie doznali obrażeń.
Świdniccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicach lasów, łąk i pól. Nie lekceważmy znaku drogowego „Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki ustawione są w miejscach, gdzie takie zagrożenia często występują – dodaje rzeczniczka świdnickiej policji.
/opr. red./
Poprzedni artykułŚwidnicka straż miejska ma nowy radiowóz [FOTO]
Następny artykułKrwiodawcy pilnie poszukiwani. Jutro akcja w Świdnicy