Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu ponownie zachęca do udziału w akcjach oddawania krwi. W czwartek ekipa wyjazdowa RCKiK będzie czekać na krwiodawców w budynku byłego Gimnazjum nr 1 przy ul. Kozara-Słobódzkiego 21 w Świdnicy.
Według danych z 30 kwietnia 2020 roku przekazanych przez wałbrzyskie RCKiK, zapasy krwi sześciu grup są niskie, a jednej średnie. Tylko w przypadku krwi grupy AB Rh+ zapasy są duże. Dlatego RCKiK prosi krwiodawców o pomoc.
– Do czasu zakończenia pandemii akcje pobierania krwi w Świdnicy będą odbywać się w pomieszczeniu stacjonarnym w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza (budynek byłego Gimnazjum nr 1) przy ul. Kozara-Słobódzkiego 21. Zapraszamy do oddawania krwi w Świdnicy w czwartek w godz. 9.00 – 13.00 – zachęca Natalia Kozdrowiecka z wałbrzyskiego RCKiK.
/opr. mn/

![Odcinek ulicy Księcia Bolka Świdnickiego zamknięty dla ruchu. Wyznaczono objazdy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/zamkniety-odcinek-Ksiecia-Bolka-Swidnickiego-2026.06.22-3-238x178.jpg)
![Szlakiem „Pani w Słońcu”. Wyjątkowa pielgrzymka z udziałem osiołków [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-Pielgrzymka-z-osiolkami-Swidnica-Smialowice-20-06-2026-12-238x178.jpg)

![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)



