Strona główna 0_Slider Charytatywne śniadanie na trawie w dworskiej scenerii. Przyjdź i wesprzyj odbudowę folwarku

Charytatywne śniadanie na trawie w dworskiej scenerii. Przyjdź i wesprzyj odbudowę folwarku

0

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska zaprasza na plenerowe śniadanie na błoniach zamku w Piotrowicach Świdnickich. Planowane na najbliższy weekend charytatywne wydarzenie będzie okazją do wsparcia odbudowy folwarku oraz działań Fundacji, która z uwagi na trwającą pandemię i wprowadzone z jej powodu ograniczenia musiała na blisko dwa miesiące zawiesić działalność turystyczną.

Błonia zamku w Piotrowicach Świdnickich, siedziby powstającego Muzeum Techniki Rolniczej na Śląsku, to fantastyczne miejsce na organizację rodzinnego pikniku. Tereny muzeum to ponad 4 ha malowniczych terenów obejmujących zabudowania folwarczne, zamek na fosie, łąki i park. Otwarta i rozległa przestrzeń pozwala na bezpieczne i przyjemne spędzenie czasu w otoczeniu wiejskiej przyrody, renesansowej architektury i zabytków techniki – wskazuje Katarzyna Szczerbińska-Tercjak z Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Ślaska.

Zbiory Muzeum Techniki Rolniczej w Piotrowicach Świdnickich tworzy kilkaset zabytkowych maszyn, urządzeń i pojazdów rolniczych. Najważniejszą część kolekcji stanowią sprawne historyczne pojazdy rolnicze – ciągniki, ciężarówki i samochody. Ponad 250 eksponatów prezentowanych jest w odrestaurowanej stodole z końca XVIII wieku.

Śniadanie na trawie odbędzie się w dniach 30-31 maja 2020 roku, w godzinach 10.00-18.00. – Dla wszystkich uczestników Śniadania na Trawie przygotowaliśmy pyszne zestawy piknikowe w trzech wariantach: Zestaw Hrabiego, Zestaw VEGE i Mały Książę. Zestawy przygotowane są ze świeżych i zdrowych warzyw, wędlin i pieczywa. W cenę zestawu piknikowego wliczony jest również bilet wstępu na zamkowe błonia i wystawę zabytkowych pojazdów, maszyn i urządzeń rolniczych! – dodaje Szczerbińska-Tercjak.

Zestaw Hrabiego (34.99 zł)

 • Bagietka rustykalna (mix sałat, żółty ser królewski, włoskie salami, grillowany bakłażan w marynacie oliwy z oliwek, czosnku i ziół).
 • Przekąska Hrabiego (przekąska z suszonych pomidorów, oliwek i zapiekanych ziemniaków z rozmarynem).

Zestaw Vege (31.99 zł)

 • Bagietka rustykalna vege (mix sałat, pesto z zielonego groszku, mięty i bazylii, żółty ser królewski, gotowane jajko).
 • przekąska z nowalijek.

Zestaw Mały Książę (31.99 zł)

 • Tortilla (Tortilla, mix sałat, grillowana pierś z kurczaka, pomidor koktajlowy, kukurydza, 
ogórek gruntowy),
 • kubeczek jogurtu naturalnego z malinowym musem,
 • młoda marchewka do chrupania,
 • miodowa muffina na deser.

Jak zarezerwować i kupić zestaw piknikowy?

 1. Proszę wybrać jeden z dostępnych zestawów. Jeden zestaw = jedna zdrowo odżywiona osoba,
 2. Proszę napisać maila zawierającego: imię i nazwisko zamawiającego, ilość i nazwy zestawów na adres e-mail: rezerwacje@muzeatechniki.pl
 3. W odpowiedzi otrzymacie Państwo wiadomość z numerem konta. W tytule przelewu proszę napisać: Imię i nazwisko i ilość zamawianych zestawów (np. JAN KOWALSKI, 2 x Hrabia, 2 x Vege i 1 x Mały Książę). To bardzo ułatwi nam przygotowanie właściwych zestawów na czas.
 4. Zamówienia na zestawy piknikowe przyjmowane będą do 28.05.2020 r.
 5. W razie pytań czy wątpliwości – prosimy o kontakt pod numerem telefonu Muzeum Kolejnictwa na Śląsku: 74 63 74 330 lub 692 407 401

/Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Ślaska, opr. mn/

Poprzedni artykułŻarów. Przedwojenne widoki
Następny artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. Dwóch nowych ozdrowieńców