Strona główna 0_Slider Z siatkami na służbie. Świdniccy seniorzy mogą liczyć na pomoc

Z siatkami na służbie. Świdniccy seniorzy mogą liczyć na pomoc

6

Świdniccy strażnicy miejscy dowożą obiady, harcerze szyją maseczki, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje wolontariat, pomagają sąsiedzi. Świdniccy seniorzy mogą liczyć na pomoc w trudnym czasie pandemii.

Na nadesłanym przez czytelnika filmiku widać umundurowanego policjanta, który pomaga seniorce donieść zakupy do domu. Jak się dowiedzieliśmy, starsza pani postanowiła zrobić większe zapasy, by nie musieć często wychodzić z domu. – Asp. szt. Maciej Rzepiak jest dzielnicowym i pod jego opieką pozostaje część Osiedla Młodych, m.in. widoczna na nagraniu ulica Riedla. Jest znany mieszkańcom – mówi Magdalena Ząbek, oficer prasowy świdnickiej Komendy Powiatowej Policji. – Funkcjonariusz już wiele razy dał się poznać jako osoba, która spontanicznie niesie pomoc. To drobne gesty, ale dzisiaj na pewno nabierają nowego znaczenia.

Od kilku tygodni świdnickim seniorom pomagają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy koordynują również pomoc wolontariuszy. Monitorowani są nie tylko podopieczni MOPS, ale inne osoby, wskazane i zgłoszone przez mieszkańców. Uruchomiono specjalny punkt konsultacyjny, gdzie przyjmowane są zgłoszenia od osób chętnych do pomocy seniorom w zrobieniu zakupów czy innych codziennych aktywnościach. Wolontariat na rzecz osób starszych koordynuje pracownik MOPS Agnieszka Gołacińska pod numerem telefonu 728 415 298 lub e-mail: [email protected]. Warto dodać, że wielu seniorów otrzymuje pomoc od sąsiadów.

Zgodnie z zarządzeniem Rady Ministrów, od 2 kwietnia w godzinach 10-12 sklepy i apteki są otwarte tylko dla seniorów 65+.

/asz/

Poprzedni artykułJak wybrać bluzę męską i na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu? Kilka cennych rad
Następny artykuł65 ofiar koronawirusa w Polsce. Najnowsze dane dla powiatu świdnickiego