Strona główna 0_Slider Wielkanoc 2020. Większość została w domach, ale nie zabrakło pijanych kierowców. Rekordzista...

Wielkanoc 2020. Większość została w domach, ale nie zabrakło pijanych kierowców. Rekordzista z czterema promilami

2

Większość mieszkańców powiatu świdnickiego wzięła sobie do serca zalecenie, by w święta pozostać w domu. Policjanci wręczyli nieliczne mandaty, ale nie zabrakło kar i wniosków do sądu dla nieodpowiedzialnych kierowców.

Od 11 do 13 kwietnia 2020 r. funkcjonariusze zatrzymali osiem osób, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekord należy do mieszkańca powiatu świdnickiego, który w organizmie miał 4 promile alkoholu. Mężczyzna, jadący samochodem marki Mazda, został zatrzymany do kontroli 12 kwietnia w Świebodzicach. Stracił prawo jazdy, grozi mu także kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali również cztery osoby, które kierowały samochodami bez uprawnień.

Jak podkreśla Szymon Szczepaniak z KPP w Świdnicy, odpowiedzialnie w te święta zachowała się większość z 439 osób pozostających na kwarantannach (na mocy decyzji sanepidu i “powrotowych). W ciągu trzech dni policjanci odnotowali 13 naruszeń kwarantanny, których dopuściło się kilka tych samych osób.

Funkcjonariusze odnotowali w całym powiecie świdnickim zaledwie 8 interwencji, związanych z naruszeniem zakazu przemieszczania się bez ważnego życiowego powodu. – Skończyło się głównie na pouczeniach – mówi Szymon Szczepaniak.

/asz/