Strona główna 0_Slider Wbił w kota drut. Jest nagroda za wskazanie oprawcy

Wbił w kota drut. Jest nagroda za wskazanie oprawcy

6

Do niebywałego bestialstwa doszło w podświdnickim Pszennie. Ktoś celowo wbił w kota drut, obwiązał nim zwierzę i zostawił na śmierć. Fundacja Mam Pomysł oferuje 500 złotych nagrody za wskazanie oprawcy.

Komunikat Fundacji Mam Pomysł:

Do naszej Fundacji zgłosił się mieszkaniec Pszenna z prośbą o pomoc dla kota owiniętego drutem, który od tygodnia przebywał w pobliżu jego miejsca zamieszkania. Czym prędzej została wypożyczona klatka łapka w celu złapania kota i udzielenia mu pomocy.

Zgłaszający (ogromnie dziękujemy za szybką reakcję ) sprawnie złapał kota i przywiózł go do nas, skąd kot na cito trafił do Centrum Zdrowia Małych Zwierząt. Miało to być niepozorne owinięcie kota drutem. Tak sądziliśmy, do czasu poddania kota badaniom.

Okazało się, że nie był on jedynie przewiązany drutem. Drut został wbity w kota i zawiązany na pętlę nad kręgosłupem lędźwiowym! Ktoś musiał zrobić to celowo. Rany na brzuchu były rozległe, sączyła się z nich wydzielina ropna, krew.

Zwierzę było w stanie ogólnego wycieńczenia, miało zapalenie otrzewnej. Szokujące, że ten młody kocur przeżył tak długo w takim stanie. By nie przedłużać cierpienia zwierzęcia, decyzją lekarza weterynarii został poddany eutanazji.

Fundacja Mam Pomysł informuje o popełnieniu przestępstwa w postaci umyślnego okaleczenia kota. Nie ma możliwości by kot sam nadział się na drut i obwiązał go sobie starannie wokół tułowia. Będziemy walczyć o pokrzywdzone zwierzę.

Osoby posiadające wiedzę w sprawie proszone są o kontakt z nami:
☎ 790-241-451 lub 733-093-663
📧 [email protected]

Poprzedni artykułStrzegom spowije ciemność. W nocy wyłączane będzie oświetlenie uliczne
Następny artykułPracownicy Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach szyją maseczki