Strona główna Wydarzenia Świdnica Uczennica II LO wśród zwycięzców w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej

Uczennica II LO wśród zwycięzców w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej

2

Angelika Chanas z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha ze Świdnicy, Alicja Szałańska z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, Marek Morawski z XIX Liceum Ogólnokształcące w Warszawie zostali równorzędnymi zwycięzcami XII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej.

Tym razem finał był przeprowadzony zdalnie, bez konieczności wyjazdu do Warszawy.
Warto dodać, że młodzież II LO corocznie kwalifikuje się do finału turnieju, po raz pierwszy jednak udało się w nim zwyciężyć.

Udział w turnieju stał się już tradycją uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Banacha w Świdnicy. Tym razem zmagania zostały przeprowadzone w nadzwyczajnych warunkach, a rywalizacja odbyła się zdalnie.

 Angelika Chanas zaprezentowała szeroką wiedzę oraz dociekliwość i zainteresowanie problematyką psychologiczną, wykazała się również umiejętnością wyciągania samodzielnych wniosków, wyrażania myśli w sposób dojrzały, spójny i zwięzły. Uczennica klasy maturalnej świdnickiego Banacha pokonała 1565. uczestników turnieju z całej Polski i wywalczyła indeks na psychologię na studia stacjonarne w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stypendium czasopisma ”
Charaktery”.

Do finału, w którym znalazło się 100 najlepszych, zakwalifikowali się także Joanna Cichocka i Patryk Grządkowski – także z Banacha.

Opiekunką uczniów jest Renata Duda.

/inf. i zdjęcie II LO, opr. red./

Poprzedni artykułNiemiecka chemia – czy warto ją kupować?
Następny artykułSpołeczna kwarantanna przedłużona. Będzie obowiązek zasłaniania ust i nosa, przesunięto termin egzaminów