Strona główna Wydarzenia Trzymał psy w klatce dla królików

Trzymał psy w klatce dla królików

0

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt podjął kolejną interwencję na terenie powiatu świdnickiego. Dzięki działaniom obrońców zwierząt udało się uratować dwa psy oraz dwa skrajnie zaniedbane koty, które trafiły pod opiekę weterynarza.

Do interwencji inspektorów DIOZ doszło 15 kwietnia na terenie gospodarstwa w Milikowicach, w którym dwa psiaki przetrzymywane były w niewielkiej klatce na króliki. – Właściciel zadeklarował, że nie poprawi warunków i stwierdził, że przecież króliki też się trzyma w klatkach, więc i dwa psy można w takiej klatce trzymać. Według niego warunki dla zwierząt zapewnił świetne. Żadne próby edukowania i namawiania do zmiany tych warunków nie spotkały się ze zrozumieniem. W tej sytuacji podjęliśmy decyzję o odebraniu zwierząt – mówi Konrad Kuźmiński z DIOZ. Odebrane zostały także dwa skrajnie zaniedbane koty.

Zwierzęta zabrane przez inspektorów trafiły do kliniki weterynaryjnej. Jak zapowiada Kuźmiński, w sprawie dotychczasowych warunków ich przetrzymywania złożone zostanie zawiadomienie. Nie są wykluczone kolejne działania w tym samym gospodarstwie. – Znajdują się tam również inne zwierzęta gospodarskie. Będziemy tam ponownie interweniować i zastanowimy się, co jeszcze możemy zrobić – dodaje Kuźmiński.

/DIOZ, opr. mn/

Poprzedni artykułŻona tragiczne zmarłego pod Świdnicą Czecha nie może sprowadzić ciała męża do kraju
Następny artykułFundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspiera medyków. Przyłbice i maski trafiły także do Świdnicy