Strona główna Wydarzenia Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspiera medyków. Przyłbice i maski trafiły także...

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspiera medyków. Przyłbice i maski trafiły także do Świdnicy

1

Fundacja WOŚP realizuje wielką wysyłkę środków ochrony osobistej, które zakupione zostały z myślą o placówkach medycznych i domach opieki społecznej z całego kraju. Wśród środków tych znalazły się m.in. maseczki chirurgiczne, których łącznie Orkiestra przekaże aż 2,6 miliona. Pierwsze dostawy środków ochrony trafiły już do medyków z powiatu świdnickiego.

fot. Fundacja WOŚP

WOŚP jeszcze w tym tygodniu rozdysponuje 1,6 miliona maseczek, a kolejny milion, po realizacji transportu z Chin, przekaże w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Całościowo, dzięki Fundacji WOŚP, do placówek ochrony zdrowia różnego rodzaju trafi więc 2,6 miliona maseczek – informuje Krzysztof Dobies, rzecznik Fundacji. Jak dodaje, poza zakupem środków ochrony osobistej, WOŚP zrealizowała zakup sprzętu medycznego, m.in. łóżek na stanowiska intensywnej opieki medycznej, kardiomonitorów i respiratorów.

Zakupy realizowane są m.in. dzięki środkom zgromadzonym w ramach specjalnego Funduszu Interwencyjnego, który wspierać mogą zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby fizyczne. Do tej pory w ramach Funduszu udało się zgromadzić 13,7 mln złotych. Pełną i stale aktualizowaną listę wyposażenia zakupionego przez Orkiestrę w ramach walki z koronawirusem znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Fundacji. Jest tam również wykaz placówek, do których trafia sprzęt kupiony przez WOŚP.

Na liście tej znalazły się także jednostki z powiatu świdnickiego – szpital Latawiec, do którego trafiły maseczki chirurgiczne, a także Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, którego pracownicy w środę poinformowali o dostawie środków ochrony. – Dziś niespodziewana przesyłka od WOŚP. Cała wielka paczka przyłbic. Sprzęt niezbędny do ochrony naszych pracowników. Liczymy na dalszą współpracę przy zakupie niezbędnego sprzętu – przekazano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

/mn/

Poprzedni artykułTrzymał psy w klatce dla królików
Następny artykułDolnośląski Budżet Obywatelski zawieszony