Strona główna Sport Inne Dolnośląski Budżet Obywatelski zawieszony

Dolnośląski Budżet Obywatelski zawieszony

0

Na kolejną edycję Programu Aktywny Dolny Śląsk w ramach Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego czekało wiele klubów i instytucji sportowych, ale nie tylko. Kwota 1,35 mln złotych miała być rozdysponowana na projekty z siedmiu obszarów tematycznych: sportowe, turystyczne, kulturalne, wspierające działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i działania na rzecz seniorów i rozwój rzemiosła. 

Najważniejsza wartość i cel budżetu obywatelskiego Dolnego Śląska, którą były społeczne, lokalne i integrujące różne środowiska działania – obecnie, w sposób bezpieczny dla Dolnoślązaków, jest niemożliwa do realizacji. W związku z panującą na terenie naszego kraju epidemią koronawirusa COVID-19 i będącymi tego następstwem ograniczeniami w przemieszczaniu się obywateli oraz zakazem zgromadzeń i organizacji imprez, Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyjął projekt uchwały Sejmiku Województwa zawieszającej działania związane z realizacja Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku. Ostateczna decyzja zostanie podjęta 30 kwietnia przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego – czytamy w obwieszczeniu dostępnym na stronie Aktywnego Dolnego Śląska.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku laureatami konkursu w grupie sportowej były dwa nasze projekty z terenu powiatu świdnickiego. Mowa o imprezie biegowej Gruszka Run i cyklu turniejów piłkarskich dla dzieci organizowanym przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica. Każdy zwycięski projekt mógł liczyć na wsparcie do 20 tysięcy złotych.

/MDvR/

Poprzedni artykułFundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspiera medyków. Przyłbice i maski trafiły także do Świdnicy
Następny artykułMedycy w potrzebie! Pogotowie apeluje o przekazanie pralek i suszarek