Strona główna 0_Slider Medycy w potrzebie! Pogotowie apeluje o przekazanie pralek i suszarek

Medycy w potrzebie! Pogotowie apeluje o przekazanie pralek i suszarek

3

Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy ponownie zwraca się do ludzi dobrej woli i instytucji o pomoc. – Potrzebujemy wsparcia w postaci zakupu 2 pralek i 2 suszarek automatycznych do podstacji Jaworzyna Śląska i Strzegom – apelują ratownicy.

Coraz więcej naszych wyjazdów kończy się tym, że musimy ubierać kombinezony ochronne i spędzać w nich nawet kilka godzin w czasie transportu pacjentów do szpitali w Wałbrzychu, Wrocławiu czy nawet Bolesławcu. Tak długie przebywanie w nieprzepuszczającym powietrza kombinezonie kończy się tym, że jesteśmy dosłownie cali mokrzy. Pocimy się niemiłosiernie nie mogąc wówczas wziąć nawet łyka wody. Po takim wyjeździe musimy się przebrać, wykąpać, a ubranie oddać do prania. Kompletów ubrań mamy maksymalnie po 2 – 3. W „normalnych” warunkach wystarczy, ale w tej sytuacji jest to za mało – tłumaczą medycy.

Dzięki staraniom różnych firm otrzymaliśmy pralkę i suszarkę do dwóch naszych podstacji. Potrzebne nam są jeszcze dwa takie komplety. Tak by można było nawet na dyżurze wyprać i wysuszyć komplet ubrań na następny wyjazd lub dyżur i nie brać zakażonych rzeczy do domu, czy czekać aż zostaną dowiezione z pralni – wskazują ratownicy w wydanym apelu, w którym proszą o zakup 2 pralek i 2 suszarek automatycznych do podstacji Jaworzyna Śląska i Strzegom. Pracownicy pogotowia wdzięczni będą także za podarowanie lub sfinansowanie zakupy chociażby koszulek.

Dane kontaktowe do Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy, wraz z listą innych potrzeb związanych z trwającą epidemią i numerem rachunku bankowego, na który można przekazać wsparcie finansowe, dostępne są na stronie internetowej jednostki.

/SPZOZ PPR w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułDolnośląski Budżet Obywatelski zawieszony
Następny artykułWojciech Murdzek oficjalnie powołany na stanowisko ministra nauki i szkolnictwa wyższego