Strona główna Sport Inne Trwa zbiórka na sportowy wózek dla osób niepełnosprawnych

Trwa zbiórka na sportowy wózek dla osób niepełnosprawnych

0

Świdnicka Grupa Biegowa we współpracy z klubem triathlonowym Żelazna Świdnica organizują zbiórkę publiczną na zakup sportowego wózka do biegania oraz jazdy na rowerze dla osób niepełnosprawnych. Organizatorzy chcą dać możliwość nieodpłatnego wypożyczenia specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do wożenia nawet kilkunastoletnich dzieci.

Da to możliwość nie tylko biegania z dzieckiem, ale również dotarcia z nim w miejsca do tej pory niedostępne na inwalidzkim wózku. Dzięki dużym kołom można zyskać możliwość wjazdu np. do lasu. Chcemy, aby pasja biegania dała odwagę pozwalającą pokonać barierę wyjścia z domu, zapomnienia o swojej chorobie i ciągłej rehabilitacji. Niestety nie każdego z rodziców dzieci niepełnosprawnych stać na zakup takiego wózka, dlatego też Świdnicka Grupa Biegowa i Żelazna Świdnica we współpracy z miastem chce zakupić ten sprzęt. Koszt jednego wózka to około 13 tys. zł. Mamy w mieście tradycje biegania z osobami niepełnosprawnymi, podczas ostatniego półmaratonu wystartowały dwie pary z dziećmi, czyli Radek Jasiczek z Mateuszem oraz Jacek Gołębiewski z Dorotą – tłumaczą organizatorzy zbiórki.

Zbiórka rozpoczęła się już w marcu i trwa do końca stycznia przyszłego roku. Pieniądze zbierane będą podczas wydarzeń sportowych, czyli między innymi w trakcie Biegu Kobiet, Marconi Indoor Triathlon, AKTYWNI 24 czy też RST Półmaratonu Świdnickiego.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/y6sysa

Poprzedni artykułZakaz wstępu do lasów i parków narodowych
Następny artykułCoraz więcej małych firm w powiecie świdnickim zawiesza lub kończy działalność