Strona główna Sport Inne Trwa wspólna akcja świdnickich klubów sportowych

Trwa wspólna akcja świdnickich klubów sportowych

0

Przypomnijmy, że już od kilkunastu dni trwa szlachetna inicjatywa z którą wyszły świdnickie kluby sportowe. W tych trudnych czasach podczas rozszerzającej się epidemii koronawirusa rozpoczęły zbiórkę pieniędzy. Środki w całości mają zostać przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu w szpitalu Latawiec. 

Inicjatorem akcji był Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica, ale do całej inicjatywy błyskawicznie przyłączyły się inne kluby: Miejski Klub Siatkówki Polonia Świdnica, Świdnicki Klub Piłki Ręcznej, MKS Polonia Świdnica – akrobatyka sportowa, Żeńska Akademia Piłkarska MKS Polonia Świdnica, Akademia Piłkarska 13 Świdnica, Akademia Piłkarska Świdnica i Świdnicka Grupa Biegowa. Wszystkie kluby rozpoczęły akcję w swoich strukturach, promując zbiórkę wśród swoich trenerów, zawodników, ich rodziców, a także kibiców. Cel jest tylko jeden – wspólna walka o jak największą ilość środków na pomoc szpitalowi Latawiec.

– To wspólna akcja świdnickich klubów sportowych. Celem zbiórki jest zakup najważniejszych narzędzi do walki z koronawirusem – maseczek z filtrem, rękawiczek, kombinezonów i płynów dezynfekcyjnych oraz wszelkich innych rzeczy, których potrzebuje szpital. Zawodnicy, trenerzy, kibice, działacze i rodzice pokażmy, jak bardzo potrafimy zmobilizować się i wspólnie pokonać pandemię koronawirusa. WY i MY dla Latawca! – przekazują organizatorzy zbiórki.

Wszystkich prosimy zatem o pomoc, walczmy razem i wygrywajmy wspólnie. Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/w5umc8?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR0LGXeug1zOfybFAmTjhF4eikmJE-ONBz0hD7gfuwtwJLYvcqQHSdf_KAc