Strona główna 0_Slider Świdnica wczoraj i dziś. Ul. Sikorskiego – Zespół Szkół Mechanicznych

Świdnica wczoraj i dziś. Ul. Sikorskiego – Zespół Szkół Mechanicznych

9

Miasto żyje, zmienia się, czasem aż nie do poznania! Często jednak wydaje się, jakby czas stanął w miejscu. Zapraszamy do oglądania metamorfozy, jaką przeszła Świdnica. W tym odcinku ul. gen. Władysława Sikorskiego i Zespół Szkół Mechanicznych.

W każdy weekend publikujemy nowe zdjęcie, które można przez tydzień oglądać na stronie głównej Swidnica24.pl. Suwak (znajduje się połowie zdjęcia, porusza się w prawo i lewo) pozwoli Państwu przenosić się z przeszłości do współczesności.

Zdjęcie archiwalne pochodzi z portalu Świdnica Moje Miasto.
Fot. Władysław Orłowski.
Kolekcja: Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.
Ulica gen. Władysława Sikorskiego 41 – 3 maja 1973 r.
Zespół Szkół Mechanicznych imienia Mikołaja Kopernika. Uroczystość 25-lecia istnienia ówczesnego Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Z tej okazji szkoła otrzymała imię Mikołaja Kopernika oraz sztandar ufundowany przez Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej „Mera Pafal”. W uroczystościach brali udział: wiceminister Aleksander Kopeć, przedstawiciel Ministerstwa Oświaty i Wychowania Zbigniew Chmieliński, kurator wrocławskiego okręgu szkolnego Jerzy Jakubowski, a także dyrektorzy szkół i zakładów pracy. Do szkoły uczęszczało wówczas 2200 uczniów i słuchaczy dorosłych.
Zdjęcie współczesne Dariusz Nowaczyński
Montaż Tomasz Kownacki
Poprzedni artykułNie ma zakazu wstępu na świdnickie cmentarze komunalne
Następny artykułMaseczka ochronna czy warto?