Strona główna Temat dnia Maseczka ochronna czy warto?

Maseczka ochronna czy warto?

0

Coraz więcej osób możemy zobaczyć chodzących w maskach, zdjęcia i filmy z Chin, gdzie bez maski nie wychodzi się z domu mogą stać się dla nas codziennością. Czechy wprowadziły obowiązek noszenia masek już w marcu. Czy maski wspomagają naszą ochronę przed zakażeniem?

Firma Marpol sprawdziła wnikliwie temat i odpowiada: Tak pomagają, nie chronią w 100%. Najbardziej przekonującym argumentem jest fakt, że wirus przedostaje się drogą kropelkową, czyli musi się dostać do organizmu, należy więc ustanowić fizyczną barierę pomiędzy środowiskiem, a organizmem. Każda bariera wspomaga ochronę ponieważ to właśnie na nią może wpaść wirus, żadna maska nie chroni w 100%, bo wirus może się dostać do organizmu poprzez spojówkę oka albo przez ranę na skórze.

Druga bardzo ważna rzecz to fakt, że możemy nie mieć żadnych objawów, a i tak zarażać innych. Dzięki masce chronimy naszych bliskich i otoczenie.

Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że maskę należy szczególnie nosić kiedy:

  • Kaszlesz
  • Kichasz
  • Opiekujesz się osobą z podejrzanymi o infekcję.

Gdzie możemy znaleźć Maski?
Z pomocą przychodzą lokalne firmy, które przestawiają swój profil działalności, aby wesprzeć innych z walką wirusem. Jedną z nich jest właśnie firma Marpol, właściciel sklepów Signity która przestawiła produkcję odzieży medycznej i roboczej na produkcję masek. – Duża partia produkcji sukcesywnie jest przekazywana do lokalnego szpitala, jednak firma pamięta też o swoich klientach.Dzięki intensywnej pracy całego zespołu firmy Marpol maseczki można również zakupić indywidualnie w sklepach Signity – wyjaśnia przedstawiciel przedsiębiorstwa.

Na zakup maseczek firma Marpol zaprasza do sklepu Signity przy ul. Kazimierza Pułaskiego 7 w Świdnicy. Sklep jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 11:00-15:00. W przypadku dużych ilości firma prosi o kontakt na e-mail: [email protected] lub telefonicznie 516 233 304.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Sikorskiego – Zespół Szkół Mechanicznych
Następny artykułKolejne wsparcie dla świdnickiego szpitala