Strona główna 0_Slider Sklepy, apteki, komunikacja miejska. Informator na Wielkanoc

Sklepy, apteki, komunikacja miejska. Informator na Wielkanoc

0

Z powodu panującej epidemii koronawirusa i wprowadzonych w związku z tym licznych ograniczeń, tegoroczna Wielkanoc będzie zupełnie inna niż zwykle. W jakich godzinach będą czynne markety, które apteki będą dyżurować, jakich zmian należy się spodziewać w świdnickiej komunikacji miejskiej w najbliższych dniach? Zebraliśmy przydatne dla świdniczan informacje na czas świąt wielkanocnych.

Sklepy i markety

Wprowadzone w związku ze stanem epidemii liczne środki bezpieczeństwa wpływają na znaczne wydłużenie czasu, jaki potrzebny jest na zrobienie zakupów. Liczba osób, które mogą wejść do sklepów jest ograniczona do 3 na jedna kasę, godziny od 10.00 do 12.00 zarezerwowane są dla seniorów 65+. Część placówek wprowadziła przerwy na dezynfekcję i wymianę personelu.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, która weszła w życie w 2018 roku, pracownicy sklepów nie mogą wykonywać czynności „bezpośrednio związanych z handlem” po godzinie 14.00 w Wielką Sobotę. Tym samym poszczególne sieci handlowe skróciły godziny otwarcia: Lidl, Kaufland, Auchan, Netto, Aldi i Tesco będą czynne do godz. 13.00, a Biedronka do godz. 13.55.

W pierwszy i drugi dzień świąt wielkanocnych wszystkie markety będą zamknięte. W przypadku sklepów Żabka decyzja o otwarciu w święta należy do poszczególnych ajentów.

Galeria Świdnicka

Z uwagi na wprowadzone ograniczenia handlu w obiektach wielkopowierzchniowych, w Galerii Świdnickiej czynne są jedynie niektóre punkty handlowe. W Wielką Sobotę funkcjonować będą one w sposób następujący:

  • Intermarche – w godz. 8.00-13.30,
  • Rossmann – w godz. 9.00-13.30,
  • Apteka, Bluntland, Kolporter – w godz. 9.00-13.30,
  • Ziaja – nieczynne.

Komunikacja miejska

W Wielką Sobotę autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy pojadą według rozkładu sobotniego, przy czym linie miejskie i zamiejskie kursować będą jedynie w określonych przedziale czasowym: 05.00 – 08.00, 12.00 – 15.30, 20.00 – 23.00. Autobusy linii 50 i 52 jeździć będą dodatkowo w godzinach: 18.00 – 21.00 (linia nr 50), 18.00 – 20.00 (linia nr 52).

W Wielkanoc (12 kwietnia) oraz Poniedziałek Wielkanocny (13 kwietnia) wszystkie linie komunikacji miejskiej będą zawieszone.

W związku z epidemią COVID-19 zmieniony został także rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Świebodzicach. Odwołane zostały wszystkie kursy linii miejskich w weekendy i święta. Tym samym autobusy komunikacji miejskiej nie będą kursowały w Wielkanoc (12-13 kwietnia).

Apteki

Wykaz aptek dyżurnych oraz godziny otwarcia placówek działających na terenie Świdnicy, Strzegomia i Świebodzic:

/opr. mn/

Poprzedni artykułZakaz wychodzenia z domów może sprzyjać przemocy domowej. Pracownicy społeczni apelują: nie bądź obojętny, reaguj!
Następny artykułCo dalej z piłkarskim sezonem 2019/2020?