Strona główna 0_Slider Setki przyłbic trafiło już do medyków. Przed Wielkanocą udało się zaopatrzyć kolejne szpitale...

Setki przyłbic trafiło już do medyków. Przed Wielkanocą udało się zaopatrzyć kolejne szpitale w regionie

0

Nie ustaje produkcja przyłbic ochronnych przeznaczonych dla służb medycznych, pracowników opieki społecznej oraz opiekunów nad seniorami. Dzięki oddolnej, świdnickiej inicjatywie, do której przyłączyło się wiele osób, w środki ochronne udało się zaopatrzyć szpitale i ratowników medycznych działających w regionie.

fot. Przyłbice dla lekarzy – okręg Świdnica fanpage

Przypomnijmy, blisko trzy tygodnie temu Sławomir Kaptur zwrócił się za pośrednictwem mediów społecznościowych z apelem o pomoc w drukowaniu przyłbic ochronnych dla świdnickiej służby zdrowia. Od tego czasu do inicjatywy dołączyły kolejne osoby, dzięki czemu do medyków trafiło już około tysiąca osłon. Niemałą cegiełkę dołożyła do tego pracownia robotyczna Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, w ramach której do piątku powstało 300 przyłbic.

Dzięki wielkiemu wspólnemu wysiłkowi udało się przed świętami wielkanocnymi zaopatrzyć szpitale i pogotowia w najbliższych miastach. Z naszych zapasów zaczynamy pomagać pozostałym – informują uczestnicy akcji. Pomoc ta trafia nie tylko do placówek w Świdnicy, czy Świebodzic, ale także do Wałbrzycha, Bielawy, Dzierżoniowa i Ząbkowic Śląskich.

Praca przy osłonach wciąż trwa, wciąż też są one przekazywane do instytucji i placówek, które zgłosiły swoje zainteresowanie. Tylko w ostatni czwartek rozdysponowano blisko 100 przyłbic, które trafiły do szpitali w Świdnicy i Dzierżoniowie, Domu Opieki Społecznej w Żarowie, ZOL im. Ojca Pio w Świdnicy, a także do Hospicjum Domowego w Świdnicy. Z kolei w piątek 60 przyłbic trafiło na oddziały zakaźny i ginekologiczno-położniczy wałbrzyskiego szpitala.

Akcję, w która włączyło się wielu posiadaczy drukarek 3D, koordynuje Sławomir Kaptur. Więcej informacji na Przyłbice dla lekarzy – okręg Świdnica. Wzór ochronnej przyłbicy przygotowało koło naukowe Politechniki Wrocławskiej „Rapid Troopers”, a sam model został dopracowany na tyle, że w pełni nadaje się do użytkowania.

/mn/

Poprzedni artykuł6 osób z podejrzeniem zakażenia, 77 w kwarantannie. Najnowsze dane z powiatu świdnickiego
Następny artykułZamówienie na remont basenu unieważnione. Uczestnicy przetargu wystąpią o rekompensatę?