Strona główna 0_Slider Przedszkola zamknięte. Co z zajęciami i odpłatnością?

Przedszkola zamknięte. Co z zajęciami i odpłatnością?

0

Placówki edukacyjno-opiekuńcze są zamknięte od 16 marca i najprawdopodobniej nie uda się zakończyć przymusowej przerwy 10 kwietnia. Za czas nieobecności dziecka część rodziców jest zwolniona z wszystkich opłat, jednak nie dotyczy to placówek niepublicznych.

W ośmiu publicznych przedszkolach rodzice nie płacą za dni, w których dzieci były nieobecne ani za posiłki, ani podstawowej opłaty. Zasada nie dotyczy wyłącznie obecnej sytuacji, związanej z epidemią koronawirusa. To rozwiązanie obowiązuje także podczas normalnego funkcjonowania placówek. Ponieważ opłaty są wnoszone „z góry”, rozliczenie nadpłaty nastąpi w kolejnym miesiącu.

Każde z przedszkoli niepublicznych stosuje własne rozwiązania. – W „Bajkowym Domku” za czas nieobecności zostanie odliczone 30% podstawy czesnego. Zatrudnienie zostanie utrzymane – informuje dyrektorka Monika Baranowska. – Utrzymujemy zatrudnienie i wypłacamy 100% pensji swoim pracownikom Obniżyliśmy czesne o koszty wyżywienia oraz wszyscy rodzice otrzymali zniżkę czesnego. W przyszłym miesiącu, jeżeli sytuacja się utrzyma, planujemy kolejną zniżkę – mówi Agnieszka Perska, dyrektorka Niepublicznego Przedszkola „Europejska Akademia Dziecka”. Wszystkie przedszkola utrzymują kontakt z dziećmi. – Zajęcia zdalne prowadzone są dla grupy 0 obowiązkowo, ale również wszystkie dzieci i rodzice otrzymują propozycje zajęć i zabaw online, organizujemy czas dzieciom i staramy się wesprzeć rodziców zagospodarowaniu dzieciom czasu. Tak więc na naszym Facebooku i instagramie rodzice mają do wyboru rodzaje zajęć, w tym również zajęcia z j. angielskiego metodą Helen Doron – wylicza Agnieszka Perska. Poprzez portale społecznościowe i strony www. różne formy aktywności zapewniają pozostałe, działające w Świdnicy placówki.

/asz/

Poprzedni artykułKościół Pokoju zamknięty do odwołania
Następny artykułMaseczki ochronne trafią do seniorów z gminy Żarów