Strona główna Wydarzenia Świdnica Kościół Pokoju zamknięty do odwołania

Kościół Pokoju zamknięty do odwołania

0

Kościół Pokoju wciąż jest zamknięty, zarówno dla turystów, jak i dla wiernych. Początkowe ograniczenie obowiązujące do 31 marca przedłużono do odwołania. – Kierujemy się przede wszystkim odpowiedzialnością i troską o innych, respektujemy także ministerialne zalecenia zabraniające zgromadzeń – mówi ks. bp Waldemar Pytel.

Odwołane są nabożeństwa z udziałem wiernych, koncerty, spotkania parafialne. Zostały zawieszone wszelkie prace remontowe, prowadzone w ostatnich latach z dużym impetem. – Bardzo nam zależy, żebyśmy jednak byli w kontakcie, na miarę obecnych możliwości. Staramy się dotrzeć do Waszych domów poprzez internet: obchodziliśmy koncertowo urodziny Bacha na łączach, serdecznie zapraszamy do transmisji online nabożeństw w każdą niedzielę o godzinie 10.00 – dodaje duchowny.

Zachęca także do lektury tekstów zamieszczonych na stronie Kościoła Pokoju: o kościele, o placu Pokoju, o cennych zbiorach i wydawnictwach, co pozwoli przybliżyć zabytkowy obiekt, jego historię i wyjątkowość. – Proszę nie rezygnować z planów odwiedzin Kościoła Pokoju, tylko przesunąć je na potem. Będziemy się cieszyć Państwa wizytą, gdy przyjdzie ku temu odpowiedni czas – mówi biskup Pytel.

/Kościół Pokoju w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułStarostowie czterech powiatów apelują do ministra zdrowia. Domagają się zwiększenia liczby testów na koronawirusa
Następny artykułPrzedszkola zamknięte. Co z zajęciami i odpłatnością?