Strona główna 0_Slider Pomoc dla pogotowia i szpitala w Świdnicy płynie szerokim strumieniem. Co przekazują...

Pomoc dla pogotowia i szpitala w Świdnicy płynie szerokim strumieniem. Co przekazują darczyńcy?

1

Mimo dwóch potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w świdnickim szpitalu udało się uniknąć rozprzestrzeniania epidemii. Zakażeń uniknęli dotychczas pracownicy Pogotowia Ratunkowego. W znacznej mierze taki stan udało się utrzymać dzięki zapewnieniu środków ochrony i dezynfekcji, a mają w tym swój duży udział mieszkańcy powiatu, przedsiębiorcy i samorządy.

Każdego dnia świdnicki szpital informuje o kolejnych darczyńcach. 8 kwietnia środki ochrony indywidualnej oraz środki dezynfekcyjne w postaci maseczek higienicznych, gogli ochronnych oraz płynów do dezynfekcji przekazał w imieniu gminy Marcinowice wójt Stanisław Leń, a Fundacja Babcia i Dziadek wraz z Domem Pomocy Społecznej „Żar-Med” z Żarowa 400 szt. rękawic jednorazowych. Po 500 szt. maseczek, ufundowanych przez samorząd Świdnicy, trafiło do Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Oddziału Chirurgii Ogólnej. Darowiznę w imieniu oddziałów przyjęli ich lekarze kierujący, tj. dr n. med. Filip Kubiaczyk oraz dr n. med. Adam Biernacki. Systematycznie do szpitala maseczki dostarczają także harcerze.

9 kwietnia dotarły kolejne dary. Część z nich przekazały osoby, chcące zachować anonimowość. Maseczki przekazały Klub Malucha Mysiolandia Świdnicka Spółdzielnia Socjalna. Kolejny darczyńca to firma Colgate-Palmolive Manufacturing (Poland) Sp. z o.o., która uzupełniła zapasy  środków ochrony indywidualnej oraz środków dezynfekcyjnych. Ale do placówki trafia nie tylko to, co jest niezbędne do zachowania czystości i bezpieczeństwa, ale także dary poprawiające samopoczucie personelu. Kwiaciarnia Bratek z Pszenna oraz Palarnia Kawy (Palarnia Blend) również z Pszenna darowały oddziałom naszego szpitala piękne kwiaty oraz aromatyczną kawę.

Firma Klockner Pentaplast LINPAC Packing Production Sp. z o.o. (Klöckner Pentaplast) przekazała naczynia jednorazowe na potrzeby szpitala. Wsparcie przekazały również Fundusz Regionu Wałbrzyskiego i Nadleśnictwo Świdnica. Niebagatelnej wpłaty tuż przed Wielkanocą dokonała firma Rol-Pek, przelewając na konto szpitala 30 tysięcy złotych.

Darczyńcy pamiętają także o świdnickim pogotowiu. Dziękujemy Stowarzyszeniu Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” za własnoręcznie uszyte maseczki – sprzęt, którego zużywamy dużo i jest nam bardzo potrzebny. Dlatego też cieszymy się na kolejny prezent jakim było 1000 maseczek jednorazowych oraz bidony dla załogi od Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska jeszcze raz dziękujemy. No i taka największa dostawa dnia dzisiejszego – pralka i suszarka prosto od firmy Amica. Ten sprzęt przeznaczony dla stacji w Świdnicy pomoże nam bezpiecznie prać nasze mundurki bez zabierania ich do domu. – opisują ratownicy na swoim fanpage’u, dodając podziękowania dla firmy Paulan za 9 baniek z płynem dezynfekcyjnym. O personelu pogotowia darczyńcy nie zapomnieli także w święta. – Święta w pracy? Dla nas to codzienność!  Ważne dni spędzane bez bliskich. Teraz wszyscy są zmuszeni poczuć to z czym my się borykamy w każde świąteczne dni. Ale te późniejsze spotkania są tym bardziej intensywne. Na szczęście w ten świąteczny czas Wy również myślicie o Nas za co bardzo ale to bardzo Wam Dziękujemy!! Dziś Pani Magdalena Niedzielska z Pszenna ze sklepu „Magda Plus” przywiozła nam paczkę świątecznych niespodzianek. Na pewno umilą nam ten czas kiedy będziemy dbać o wasze bezpieczeństwo. I tradycyjnie dziękujemy Świdnickie gastro – łączmy się! za wsparcie gastronomiczne – opisali ratownicy 11 kwietnia.

Wszelkie wsparcie w formie finansowej można przekazywać na rachunek bankowy szpitala prowadzony w Santander Bank Polska SA o numerze:
26 1090 2369 0000 0001 4461 4429
SPZOZ w Świdnicy, ul. Leśna 27-29, 58-100 Świdnica

SPZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy można wesprzeć, przekazując datki  na rachunek bankowy prowadzony w Santander Bank Polska SA o numerze:

44 1090 2369 0000 0001 4461 6142

/opr. red./

 

Poprzedni artykułSkarb w podświdnickiej miejscowości
Następny artykułKoronawirus: Dane z powiatu świdnickiego