Strona główna Wydarzenia Świebodzice Nie potwierdziły się podejrzenia dotyczące zakażenia koronawirusem w szpitalu w Świebodzicach

Nie potwierdziły się podejrzenia dotyczące zakażenia koronawirusem w szpitalu w Świebodzicach

0

Wyjaśniła się sytuacja w świebodzickim szpitalu „Mikulicz”. Podejrzano, że mogło tam dojść do zakażenia koronawirusem. W piątek wznowiono przyjęcia na Oddział Chorób Wewnętrznych oraz Internistyczną Izbę Przyjęć.

Oświadczenie przekazane przez dr Dorotę Pietrzykowską, prezes zarządu Mikulicz Sp. z o.o. w Świebodzicach:

Zarząd Spółki informuje, iż w dniu 19.04.2020 r., w związku z otrzymaniem informacji o pozytywnym wyniku badania w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród personelu pracującego w Szpitalu „Mikulicz” – w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy – została podjęta decyzja o wstrzymaniu przyjęć pacjentów dwóch komórek organizacyjnych: Izba Przyjęć Internistyczna, Oddział Chorób Wewnętrznych.

Zarząd informuje, iż przebywający na oddziale pacjenci oraz pracownicy zostali odizolowani oraz poddani testom na obecność COVID-19, z zachowaniem wszelkich obowiązujących procedur. Wszystkie wyniki są ujemne (negatywne). Decyzja Zarządu podyktowana była koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim pacjentom oraz pracownikom Szpitala, celem zminimalizowania potencjalnego ryzyka zakażenia COVID-19.

Zarząd Spółki, uprzejmie informuje, że z dniem 24.04.2020 r. zostały wznowione przyjęcia na Oddział Chorób Wewnętrznych oraz Internistyczną Izbę Przyjęć.

/opr. mn/

Poprzedni artykułW lutym społecznicy wyciągnęli z rzeki tony śmieci. Zarządca do dziś ich nie wywiózł
Następny artykułPotwierdzono zakażenie koronawirusem u pacjenta świdnickiego szpitala