Strona główna 112 Mniejszy ruch, więcej piratów drogowych

Mniejszy ruch, więcej piratów drogowych

0

Pomimo zmniejszonego ruchu na ulicach powiatu świdnickiego kolejni kierujący stracili uprawnienia. 121 km/h, 114 km/h, 112 km/h, 100 km/h, 109 km/h i 109 km/h, 106 km/h to prędkości, z jakimi w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h poruszało się siedmiu kierowców.

Zmniejszony ruch na drogach niektórych kierowców prowokuje do jazdy z nadmierną prędkością. W ciągu ostatnich 7 dni świdniccy mundurowi zatrzymali kolejnych 7 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h.

Niechlubnym rekordzistą okazał  się 21-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego  zatrzymany  na terenie Żarowa  w związku z przekroczeniem  dozwolonej prędkości o 71 km/h. Mężczyzna  kierując samochodem osobowym marki  Renault na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 121 km/h.

Mundurowi wszystkim siedmiu kierującym zatrzymanym do kontroli za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące.  Oprócz zatrzymania prawa jazdy funkcjonariusze ukarali kierujących zgodnie z taryfikatorem.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułBezpiecznie na emeryturze. Kiedy i jak oszczędzać?
Następny artykułNarkotyki ukrył w pufie