Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Laptopy dla dzieci do zdalnej nauki

Laptopy dla dzieci do zdalnej nauki

0

W związku z zamknięciem szkół z powodu epidemii koronawirusa, celu zapewnienia warunków technicznych do zdalnego nauczania, gmina Świdnica, na podstawie grantu przyznanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, zakupiła 22 laptopy wraz z oprogramowaniem, które zostały przekazane do gminnych szkół w Bystrzycy Górnej (4), Grodziszczu (4), Lutomi Dolnej (4), Mokrzeszowie (3), Pszennie (3) i Witoszowie Dolnym (4).

W ramach Konkursu Grantowego Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego gmina Świdnica uzyska na ten cel grant w kwocie 69.999,82 zł

Laptopy będą wykorzystywane przez uczniów, którzy nie posiadają własnego sprzętu komputerowego, lub w rodzinie jest kilkoro dzieci, które muszą uczyć się zdalnie oraz przez nauczycieli do realizacji zajęć dydaktycznych w ramach zdalnego nauczania w okresie zagrożenia epidemicznego. Zostały użyczone nieodpłatnie na czas zdalnego nauczania. Po tym czasie zostanie zwrócony do szkół i będzie użytkowany podczas zajęć lekcyjnych.

Z programu skorzystają również inne gminy powiatu świdnickiego. W całej Polsce na zakupy laptopów i dostępu do internetu przeznaczono 186 milionów złotych.

/UG Świdnica, opr.red./

Poprzedni artykułMaleńka Maja w ciężkim stanie. Pomoc nadal potrzebna
Następny artykułZmiany w budżecie miasta, apel o przesunięcie terminu wyborów. Zbliża się sesja Rady Miejskiej