Strona główna Temat dnia Który bank oferuje najtańsze konto osobiste?

Który bank oferuje najtańsze konto osobiste?

0
Im taniej – tym lepiej. Tą prostą zasadą kierujemy się nie tylko przy dokonywaniu codziennych zakupów, ale też przy zakładaniu konta w banku. Jak znaleźć najtańsze konto osobiste?

Konto osobiste – wygoda czy konieczność
Teoretycznie nie ma obowiązku zakładania konta osobistego przez osobę fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej. Teoretycznie, ale… w praktyce oczekuje tego każdy pracodawca, któremu wygodniej jest przelać wypłatę na konto niż zapraszać pracownika do kadr lub wysyłać pensję pocztą.

Ponadto trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że posiadanie konta osobistego ma więcej zalet niż wad. Właściwie wcale nie ma wad. Przeciwnicy kont w bankach mówią, że to kosztuje i że opłaty są dość wysokie. To nie do końca jest prawda. Wszystko zależy od tego, jakie konto wybierzemy, w jakim banku i czy spełnimy warunki określone w umowie. Coraz więcej osób w ogóle nie płaci za prowadzenie kont, wypłaty z bankomatów, przelewy i korzystanie z kart debetowych. Jeśli więc ktoś płaci horrendalnie wysokie opłaty za prowadzenie konta, powinien jak najszybciej zmienić bank lub próbować negocjować zmianę warunków umowy.

Najtańsze konto osobiste – który bank je oferuje
To jedno z tych pytań, na które odpowiedź może zmienić się dokładnie z dnia na dzień. Każdy bank stara się przyciągnąć klientów, kusząc między innymi darmowym prowadzeniem konta lub pobieraniem minimalnych opłat.

Z punktu widzenia konsumenta najlepsze jest konto, za które w ogóle nie trzeba płacić. Taka opcja możliwa jest w wielu bankach, ale trzeba spełnić określone warunki. Najczęściej banki wymagają, by na konto wpływała wypłata, a jeśli właściciel konta nie pracuje na umowę o pracę i nie ma stałych, regularnych dochodów, określona jest minimalna wysokość wpłat w miesiącu. Kolejnym warunkiem jest korzystanie z karty debetowej i robienie płatności na określoną kwotę.

Wiele osób liczy na darmowe wypłaty z bankomatów. Z tym jednak bywa różnie. Niektóre banki dodają taką opcję za darmo, w innych trzeba zapłacić zryczałtowaną opłatę, na ogół bardzo niską.

Warto też zerknąć na ceny przelewów zwykłych i natychmiastowych. Przy czym te ostatnie rzadko bywają darmowe bez limitu.

Najtańsze konto osobiste – gdzie szukać
Szukając taniego konta, trzeba przede wszystkim określić swoje potrzeby. Nie każdy ma regularne dochody, nie każdy potrzebuje darmowych szybkich przelewów, nie każdy w końcu lubi płacić kartą. Są osoby, które wolą wypłacić pieniądze z bankomatu i operować gotówką. Dlatego ofertę konta osobistego dobiera się do własnych potrzeb.

Są banki, które przyciągają klientów prowadzeniem konta za darmo bezwarunkowo. Na ogół są to oferty czasowe i trzeba na nie trafić.

Najczęściej banki szeroko reklamują oferty darmowych kont, ale reklama rzadko kiedy jest wiarygodnym źródłem informacji. Chociaż informacje zawarte w niej nie są nieprawdziwe, na ogół też nie są całościowe. A więc z reklamy można się dowiedzieć, że konto jest za darmo, ale już o warunkach, które trzeba spełnić, nie ma w reklamie ani słowa. W poszukiwaniu najtańszych kont osobistych lepiej kierować się niezależnymi i obiektywnymi rankingami. Przykładowe rankingi kont można znaleźć pod tymi adresami:

https://domkredytowy.pl/ranking-kont-osobistych-najlepsze-konta-bankowe/

https://www.czerwona-skarbonka.pl/ranking-kont-osobistych/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNarkotyki ukrył w pufie
Następny artykułBasen letni wraca pod kontrolę miasta i wciąż czeka na remont. „Zmarnowano pięć lat”