Strona główna Wydarzenia Świdnica Elektryczne autobusy dotarły do Świdnicy

Elektryczne autobusy dotarły do Świdnicy [FOTO]

3

W poniedziałek na teren zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy przybyły dwa autobusy elektryczne dostarczone przez firmę Volvo. Na ich wyjazd na trasę świdniczanie będą musieli jeszcze poczekać. Trwają bowiem prace przy budowie stacji ładowania, a także szkolenia kierowców.

Dwa dofinansowane ze Środków NFOŚ autobusy Volvo 7900 Electric dotarły do zajezdni Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Świdnica Sp. z o.o. Dzisiaj rozpoczną się szkolenia kierowców i mechaników, po świętach wielkanocnych zostały zaplanowane jazdy próbne i testy w warunkach ruchu na świdnickich ulicach. To będzie czas niezbędny do dobrego poznania specyfiki jazdy autobusem elektrycznym – informują przedstawiciele świdnickiego magistratu.

Zgodnie z warunkami przetargu, stacje ładowania będą oddane do użytku w ciągu trzech tygodni. Do tego czasu autobusy będą zasilane ładowarką wypożyczoną do celów przeprowadzenia testów i szkoleń przez Volvo Buses Polska – dodają.

Elektryczne autobusy będą obsługiwać 2 linie miejskie – „jedynkę” i „szóstkę”. 12 metrowe pojazdy mogą pomieścić ponad 70 pasażerów – w tym 32 na miejscach siedzących. Pojazdy są całkowicie niskopodłogowe i przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Zostały wyposażone m.in. w klimatyzację, ładowarki USB dla pasażerów, monitoring wizyjny i system informacji pasażerskiej. Ich zakup kosztował 5 mln 606 tys. złotych.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułBudżet obywatelski zawieszony. Pełnomocnik ds. aktywności obywatelskiej został dyrektorem
Następny artykułWsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile