Strona główna 112 Wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile

Wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile

0

Pomimo panującej epidemii świdniccy policjanci w dalszym ciągu podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego. W poniedziałek w ich ręce wpadł 54-latek, który po pijaku wsiadł za kierownicę swojego auta.

Mimo licznych apeli o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem takiego zachowania jest 54-latek, który kierował samochodem osobowym marki VW będąc w stanie nietrzeźwości – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Mężczyznę zatrzymano na terenie Świdnicy.

Teraz za swój czyn 54-latek odpowie karnie. – W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułElektryczne autobusy dotarły do Świdnicy [FOTO]
Następny artykuł#BrawaDlaWas – zachęcają by podziękować medykom za walkę z epidemią