Strona główna Temat dnia Ćwiczenia w domu – co musisz wiedzieć? Czego trzeba przestrzegać a czego...

Ćwiczenia w domu – co musisz wiedzieć? Czego trzeba przestrzegać a czego unikać?

0
Masz zamiar zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę? Niestety, częste podróże, brak odpowiedniej siłowni w okolicy lub niedostatek wolnego czasu to przeszkody, które mogą skutecznie zniszczyć Twoje plany. Wyjście jest proste – ćwicz w domu! Poznaj treningi, które wykonać możesz pod swoim dachem, nie narażając się na ryzyko kontuzji.
Trening domowy dla każdego – dlaczego warto?
Podstawowy trening domowy, zakładający, iż nie posiadasz w domu żadnego sprzętu niezbędnego do ćwiczeń, będzie wykorzystywał Twoją własną masę ciała. Tego typu aktywność fizyczna wzmocni Twoje mięśnie, przyzwyczai stawy do wysiłku, a ponadto pozwoli Ci spalić kalorie, tym samym wpływając pozytywnie na ogólną kondycję organizmu, zdrowie oraz atrakcyjność sylwetki.

Zalety treningu domowego
Trening domowy ma wiele nieocenionych zalet. Po pierwsze – możesz dzięki niemu zaoszczędzić cenny czas, który w innych okolicznościach musiałbyś przeznaczyć na dojazd i powrót z siłowni. Po drugie – nie nadwyręży to Twojego domowego budżetu – ćwiczysz za darmo, oszczędzając na karnecie. Po trzecie – zyskujesz elastyczność – w swoim domu możesz ćwiczyć, kiedy tylko chcesz, a nie – jak w przypadku zewnętrznej placówki – tylko w godzinach otwarcia. Po czwarte – masz szansę na utrzymanie lepszej koncentracji, unikając zaczepiających Cię obcych lub irytującej muzyki.

Jak powinien przebiegać trening bez sprzętu?
Jeśli zdecydowałeś się na taką formę treningu, postaw przede wszystkim na wielostawowe ćwiczenia angażujące w wysiłek całe Twoje ciało. Świetnie sprawdzą się pompki klasyczne, pajacyki, przysiady, bieg bokserski, planki, burpees. Nie zapominaj o odpowiedniej rozgrzewce przed treningiem i rozciąganiu po ich zakończeniu. Jeśli szukasz dokładnych planów treningowych, warto skorzystać z jednej z wielu dostępnych na smartfonach aplikacji. Więcej przydatnych informacji znajdziesz w artykule pod tytułem: „Ćwiczenia w domu dla każdego – rodzaje treningów, które można wykonać w domu”.

W jaki sprzęt zainwestować do treningu domowego?
Wszystko zależy od tego, jakimi środkami i miejscem dysponujesz. Jeżeli nie masz zbyt dużo wolnej przestrzeni, świetnie sprawdzą się najprostsze hantle, z którymi można wykonywać masę ćwiczeń wzmacniających wiele różnych partii ciała. Jeśli jesteś nieco bardziej zaawansowany, przemyśl inwestycję w drążek do podciągania. Masz w mieszkaniu wiele miejsca i ćwiczysz regularnie? Bardziej niż na sile, zależy Ci na kształtowaniu sylwetki? W tym wypadku świetnie sprawdzi się atlas do ćwiczeń – sposób na trening siłowy w domu, który pozwoli Ci wyizolować dane partii mięśni, tym samym lepiej je kształtując.

Trening w domu posiada wiele nieocenionych zalet – pamiętaj jednak, by przed wykonaniem poszczególnych ćwiczeń dobrze rozgrzać swoje ciało.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNie stać Cię na nowy sprzęt? Wynajem wózków widłowych to rozwiązanie!
Następny artykułCiemna substancja wypływająca do rzeki, libacja pod blokiem. Interwencje straży miejskiej