Strona główna 0_Slider Ciemna substancja wypływająca do rzeki, libacja pod blokiem. Interwencje straży miejskiej

Ciemna substancja wypływająca do rzeki, libacja pod blokiem. Interwencje straży miejskiej

0

Od 3 do 9 kwietnia świdnicka Straż Miejska interweniowała 106 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

4 kwietnia 2020 roku o godz. 14.05 operator monitoringu miejskiego zauważył, że z obiektów rekreacyjnych przy ul.Polna Droga korzysta pewien mężczyzna, umilając sobie czas piciem alkoholu. Strażnicy przeprowadzili rozmowę z w/w i udzielili stosownego pouczenia. Nie przyniosło to jednak żadnego rezultatu. Mężczyzna po kilkunastu minutach powrócił aby dalej się relaksować. Tym razem strażnicy nie byli już tak pobłażliwi. Interwencja zakończyła się nałożeniem mandatu w wysokości 500 zł.

5 kwietnia 2020 roku o godz. 12.10 oburzona lekceważącym zachowaniem osób, mieszkanka ul.Wyszyńskiego zgłosiła dyżurnemu straży miejskiej fakt, iż na ławce czterech mężczyzn urządziło sobie spotkanie towarzyskie suto zakrapiane alkoholem. Interweniujący strażnicy ukarali mandatami karnymi osoby naruszające przepisy i nakazali rozejście się do swoich domów.

8 kwietnia 2020 roku o godz. 7.20 operator monitoringu miejskiego zauważył, że nad zalewem przy ul.Polna Droga dwóch wędkarzy łowi ryby. Na miejscu interweniował wspólny patol straży i policji. Miłośnicy wędkarstwa zgodnie z rozporządzeniem musieli jednak udać się do swoich domów. Tym razem interwencję zakończono pouczeniem.

8 kwietnia 2020 roku o godz. 12.05 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie z ul.Westerplatte, że w okolicy mostu na rzece Bystrzyca z rury wypływa ciemna substancja. Na miejsce przybył zastęp straży pożarnej, który stwierdził, że wypływająca ciecz nie jest toksyczna. O zdarzeniu powiadomiono ŚPWiK oraz wydział ochrony środowiska, w celu ustalenia sprawcy zrzutu podejrzanej substancji.

8 kwietnia 2020 roku o godz. 15.20 jeden z kierowców zgłosił dyżurnemu, że jezdnia w rejonie ul. Sikorskiego zanieczyszczona jest prawdopodobnie substancją ropopochodną. Patrol na miejscu potwierdził, że zanieczyszczenie drogi spowodowane jest rozlanym olejem napędowym. W związku z faktem, że sytuacja ta stwarzała zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na miejsce przybyła straż pożarna, która zneutralizowała wyciek a prace te zabezpieczali strażnicy wraz z policjantami z wydziału ruchu drogowego.

/SM Świdnica, opr. mn/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułĆwiczenia w domu – co musisz wiedzieć? Czego trzeba przestrzegać a czego unikać?
Następny artykułStanisław Kowalski ze Świdnicy skończył dzisiaj 110 lat!