Strona główna Temat dnia Nie stać Cię na nowy sprzęt? Wynajem wózków widłowych to rozwiązanie!

Nie stać Cię na nowy sprzęt? Wynajem wózków widłowych to rozwiązanie!

0
Twoja firma mierzy się z kryzysem? Mimo to starasz się pozyskiwać nowe zlecenia i utrzymać ciągłość wykonywanych usług? Nie stać Cię jednak na to, by teraz inwestować w zakup dodatkowych urządzeń? Rozwiązanie Twojego problemu to wynajem wózków widłowych! Zobacz sam, jak to zrobić i czy naprawdę się to opłaca!
wynajem wozkow widlowych
Na czym polega wynajem wózków widłowych?
Wynajem wózków widłowych jest usługą wprowadzoną przez duże składy oraz dealerów wózków widłowych w celu szerszego i lepszego dostępu do urządzeń także wśród przedsiębiorców, których nie stać na jednorazową inwestycję w postaci zakupu nowego urządzenia.

Wyróżnia się dwie opcję wynajmu wózków widłowych: krótkoterminową oraz długoterminową.

Wynajem krótkoterminowy
Krótkoterminowy wynajem wózków widłowych to rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowego sprzętu na okres od kilku dni (lub nawet 1 dnia) do paru tygodni (górna granica ustalana jest w przypadku każdej firmy indywidualnie).
Jeżeli trafiło Ci się nietypowe zlecenie czy potrzebujesz sprzętów w okresie wzmożonej pracy, możesz na kilka dni wynająć niezbędny wózek. A potem bezpiecznie zwrócić go do firmy.

Wynajem długoterminowy
W przeciwieństwie do wynajmu krótkoterminowego, ta forma wynajmu jest rozwiązaniem długofalowym. Wielu przedsiębiorców decyduje się na nie, w momencie, gdy niezbędny jest im sprzęt do wykonywania codziennych zadań, jednak nie mają kapitału, aby go zakupić lub zdolności kredytowej – aby pomyśleć o ratalnym rozwiązaniu płatności.
Wynajem długoterminowy może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat.

wynajem dlugoterminowy umowa

Wybierz elastyczność – wynajmij nie kupuj!
Współcześnie, gdy rynek pracy zmienia się w dynamicznym tempie, mrożenie swoich kapitałów i lokowanie ich w formie zakupu nowych urządzeń nie wydaje się być najlepszym posunięciem.
Owszem, zyskuje się dodatkowy sprzęt, ale zmniejsza się płynność finansowa firmy. Decyzja o zakupie urządzenia na raty także może nieść za sobą negatywne skutki – zobowiązanie finansowe może być zbyt dużym obciążeniem dla firmy w momencie spadku liczby zamówień oraz chwilowego przestoju.
Wynajem wózków widłowych umożliwia Ci elastyczne dysponowanie Twoją flotą urządzeń: zwiększanie jej w sytuacji, gdy przyjmowanych przez Ciebie zleceń jest więcej, zmniejszanie, gdy pracy jest mniej.
Ponadto nie musisz martwić się i dbać o stan techniczny wynajmowanych przez Ciebie urządzeń, gdyż zwykle dba o to firma, z której je wynajmujesz. Pozwala Ci to zaoszczędzić wydatki, gdyż ograniczasz koszty napraw floty wózków widłowych, wymiany części itd. Czyli większość największych kosztów związanych z utrzymaniem tego typu sprzętu.

Kiedy jeszcze opłaca się wynajem wózków widłowych?
Wynajem wózków widłowych jest nie tylko rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które notują sezonowe wzrosty zamówień i pracy (np. magazyny przed świętami, czy firmy budowlane od wiosny do jesieni). Z tego typu usług korzysta się często w przypadku, gdy nasz własny sprzęt zostaje chwilowo wyłączony z użytkowania na skutek awarii.
Jeśli Twój serwis wózków widłowych nie oferuje Ci zastępczego sprzętu, lepiej nie czekaj – wynajmij zastępcze urządzenie jak najszybciej!
Co zyskasz na wynajmie wózka widłowego?

 • unikniesz zbędnego przestoju w firmie;
 • nie musisz czekać na jak najszybszą naprawę urządzenia, zastępczy wózek sprawdzi się na jego miejscu;
 • omija Cię stres i utrata zamówień;
 • Twoi klienci nie odczuwają w żaden sposób kłopotów w Twojej firmie;
 • unikasz opóźnień w przygotowaniu zamówień, a Twoja firma zyskuje opinie rzetelnego i punktualnego biznesu.

Powodem wynajmu wózka widłowego nie musi być tylko i wyłącznie awaria posiadanego sprzętu. Możesz być zadowolony z pracy swoich urządzeń, jednak po kilku latach nieustannego, wydajnego użytkowania, z pewnością przyda im się remont czy wymiana części. W tym czasie z powodzeniem zastąpią je wynajmowane wózki.

Nie czekaj – testuj!

nie czekaj testuj

Zawsze myślałeś o zakupie wózka widłowego, ale bałeś się tak dużego wydatku? Nie jesteś do końca pewien, czy widlak sprawdzi się w Twoim biznesie? Teraz możesz przetestować to bez konieczności zakupu sprzętu!
Wybierz krótkoterminowy wynajem wózka widłowego, podobnego do tego, o którego zakupie myślałeś. Dzięki temu będziesz mieć okazję przetestować:

 • jak prowadzi się ten model wózka, czy jego obsługa jest łatwa;
 • czy widlak konkretnego modelu jest przystosowany do zadań, których wykonywania będziesz od niego oczekiwać;
 • ile pali wózek widłowy i jakich czynności dodatkowych jeszcze wymaga.

Przede wszystkim jednak będziesz mieć okazję sprawdzić, czy zakup wózka widłowego jest w ogóle potrzebny w przypadku Twojego przedsiębiorstwa, czy tego rodzaju inwestycja ma szansę się zwrócić. Z łatwością oszacujesz w jaki sposób mogłyby wzrosnąć zyski Twojej firmy i czy byłby to zadowalający Cię wzrost.

Ważne!
Wypożyczając wózki widłowe musisz pamiętać jednak o jednej ważnej rzeczy – obsługa wózków jezdniowych unoszących wymaga od pracownika uprawnień na wózki widłowe. Operator wózka widłowego musi posiadać aktualne zaświadczenie, w innym przypadku na Twoje przedsiębiorstwo może zostać nałożona kara finansowa.
Jak radzić sobie w przypadku, gdy żaden z pracowników nie posiada jeszcze uprawnień na wózki widłowe? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w kolejnym punkcie.

Wynajem wózka widłowego z operatorem
Obecnie, gdy zaplanowane kursy i egzaminy na wózki widłowe bywają odwoływane, wiele firm spotyka się z nowym problemem. W jaki sposób pogodzić wynajem wózków widłowych z brakiem przeszkolonych, uprawnionych do operowania nimi pracowników?
Jak już się domyślacie – w wielu firmach wózek widłowy możecie wynająć razem z operatorem! Oczywiście koszt takiego rozwiązania jest nieco wyższy niż samo wynajęcie urządzenie. Jednak dzięki niemu zyskujesz niejako także dodatkowego, doświadczonego operatora, który doskonale zna obsługę wózka widłowego i z łatwością poradzi sobie ze wskazanymi przez Ciebie zadaniami. Czy warto? Oczywiście, że tak!
Wynajmując wózek widłowy z operatorem oszczędzasz na:

 • konieczności opłacenia kursów na wózki widłowe dla pracowników (o ile w przypadku takich jak tu – paleciaków elektrycznych czy wózków widłowych czołowych nie jest to duży wydatek, o tyle kurs na wózki terenowe czy tego typu jak tu – podnośniki teleskopowe, to już większa inwestycja);
 • opłacie za egzamin na wózki widłowe;
 • obowiązku zorganizowania miejsca do przeprowadzenia egzaminu państwowego dla pracowników.

Ponadto warto zaznaczyć, iż świeżo upieczony operator wózka widłowego będzie potrzebował jeszcze nieco czasu, by wprawić się w obsługę urządzenia. Może mieć też na początku trudności z obsługą innego urządzenia niż to, na którym ćwiczył w trakcie odbywania kursu na wózki widłowe.
Jeżeli potrzebny Ci operator, który szybko i sprawnie poradzi sobie w każdych warunkach, warto pomyśleć o wynajmie wózka z operatorem. A w międzyczasie, równolegle, w razie potrzeby, możesz szkolić swoich pracowników lub pracownika na to stanowisko.

Co jeśli sam wynajem to za mało?

gdy wynajem to za malo

Co jeśli wynajem długoterminowy wciąż się przedłuża? Chciałbyś mieć jednak wózek widłowy na własność? Wiele firm wypożyczających wózki widłowe, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców takich jak Ty, dając im możliwość zakupu wynajmowanego urządzenia po zakończeniu okresu wynajmu.
Warto zapytać o taką możliwość przed podjęciem decyzji o wyborze firmy, z której wypożyczasz wózek widłowy.

Gdzie wynająć wózek widłowy?
Na zakończenie podamy Ci kilka sprawdzonych adresów, gdzie warto wynająć wózki widłowe. Znajdziesz wśród nich zarówno adresy stron internetowych dealerów znanych marek widlaków, jak i składów wózków widłowych.
Co wyróżnia te miejsca spośród innych? Przede wszystkim:

 • łatwe i minimalne formalności;
 • atrakcyjne pakiety oraz warunki podpisania umowy;
 • w większości przypadków – możliwość zakupu wynajmowanego sprzętu po upłynięciu okresu wynajmu;
 • dobry kontakt (także online – przez Skype);
 • oraz co oczywiste – dobrej jakości wózki widłowe.

Na naszej liście polecanych wypożyczalni wózków widłowych umieściliśmy:
1. Wynajem wózków widłowych Toyota – chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej marki. Firma świadczy usługi z zakresu wynajmu krótkoterminowego, długoterminowego oraz outsourcingu. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
2. Wynajem wózków widłowych Manitou – kolejna doskonale znana w branży marka, której dealer oferuje również wynajem widlaków. Tutaj dowiesz się więcej.
3. Skład nowych i używanych wózków widłowych Lemarpol – zajmujący się również wynajmem wózków widłowych. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich propozycji, Lemarpol w swojej ofercie posiada różnorodnego typy wózków najbardziej znanych marek, co daje większy wybór. O ofercie wynajmu przeczytasz tutaj.

Każdorazowo, warto oczywiście sprawdzić wszystkie dostępne w okolicy oferty wypożyczalni wózków widłowych, porównać ich warunki i wybrać taką, która będzie najlepiej odpowiadać Twoim możliwościom i oczekiwaniom.

Podsumowanie
Podjęcie decyzji o wynajmie wózków widłowych jest z pewnością dużo łatwiejsze i bardziej opłacalne niż zakup kosztownego wózka jezdniowego unoszącego. Dla wielu firm jest to właściwe jedyne rozwiązanie, jeśli nie dysponują kapitałem na zakup nawet używanego sprzętu lub nie posiadają zdolności kredytowej.
Wynajem wózków widłowych daje także możliwość przetestowania urządzenia, które Cię interesuje, w specyficznych warunkach pracy. Tym bardziej, iż w wielu ofertach wynajmujący ma możliwość zakupu sprzętu po skończonym okresie wynajmu.

/Artykuł sponsorowany/