Kolejny samorząd wobec epidemii SARS CoV-2 wspiera personel medyczny w placówkach medycznych.
Gmina Strzegom, w związku z zaistniałą sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa, postanowiła wesprzeć finansowo placówki służby zdrowia w Świdnicy i Wałbrzychu. Kwota 30 tys. zł zostanie przekazana szpitalowi zakaźnemu w Wałbrzychu, zaś po 10 tys. zł otrzymają szpital Latawiec w Świdnicy oraz Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy – poinformował Zbigniew Suchyta. Wczesniej 10 tysięcy złotych szpitalowi w Świdnicy przekazał samorząd Jaworzyny Śląskiej. Pieniądze wykorzystywane są na zakup środków ochrony osobistej.
/red./


![Basen letni w Strzegomiu otwarty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260620_Basen_letni_OSiR_Strzegom-11-238x178.jpg)







