Strona główna Sport Siatkówka Zmiana decyzji, rozgrywki jednak zawieszone!

Zmiana decyzji, rozgrywki jednak zawieszone!

0

Jeszcze wczoraj władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej informowały, że zaplanowane na drugą połowę marca mecze fazy play-off i play-out II ligi siatkarek odbędą się, ale bez udziału kibiców. Nowy komunikat jest jednak znacznie bardziej rygorystyczny. 

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, na podstawie wcześniejszych rekomendacji Premiera Mateusza Morawieckiego, Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz kolejnymi decyzjami władz lokalnych, mając na względzie bezpieczeństwo uczestników – Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił zawiesić do odwołania zaplanowane mecze II ligi mężczyzn i II ligi kobiet. Nowe terminy zostaną podane po unormowaniu sytuacji epidemiologicznej – czytamy w komunikacie PZPS-u. Tym samym odwołana zostaje jak na razie rywalizacja pomiędzy MKS-em Polonia Świdnica a Chełmcem Wodociągi Wałbrzych.

To nie koniec, odwołane zostaną rzecz jasna także: turnieje półfinałowe, finałowe Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych, turnieje ćwierćfinałowe, półfinałowe i finałowe Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików i turnieje finałowe Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów. Nas najbardziej interesowała oczywiście batalia młodziczek – srebrnych medalistek mistrzostw Dolnego Śląska dowodzonych przez trenera Michała Tomiałowicza.

/MDvR/

Poprzedni artykułŚwidnickie kluby odwołują zajęcia sportowe
Następny artykułOpieka i zasiłek tylko dla dzieci do 8 roku życia. Co ze starszymi? Będzie szturm na przychodnie zdrowia?