Strona główna Sport Inne Świdnickie kluby odwołują zajęcia sportowe

Świdnickie kluby odwołują zajęcia sportowe

2

W związku z rozszerzającą się epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 i nakazami służb epidemiologicznych oraz organów prowadzących rozgrywki sportowe na terenie Dolnego Śląska, świdnickie kluby zawieszają zajęcia sportowe. 

W godzinach popołudniowych komunikat w tej sprawie wystosował także Urząd Miasta w Świdnicy. – W związku z panującą sytuacją, prosimy wstrzymać się z prowadzeniem wszelkich treningów, zajęć, imprez o charakterze sportowym i rekreacyjnym. W związku z zagrożeniem koronawirusem szef Rady Ministrów poinformował, że od poniedziałku, 16 marca szkoły, przedszkola i żłobki zostaną zamknięte. W dniach 12 i 13 marca w placówkach tych nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne, będzie jednak zapewniona opieka dla dzieci. Informujemy także, że od 12 do 25 marca zawieszają działalność świdnickie miejskie placówki, czyli Muzeum Dawnego Kupiectwa, Świdnicki Ośrodek Kultury, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna, Młodzieżowy Dom Kultury, kluby seniora, Centrum Organizacji Pozarządowych i Dzienny Dom Senior-Wigor (posiłki dla podopiecznych będą wydawane na wynos). Zamknięte zostaną również baseny przy ul. Równej i ul. Marcinkowskiego oraz Wieża Ratuszowa.

 

Spora liczba klubów sportowych zajęcia sportowe odwołała już od dzisiaj. W tej grupie są między innymi kluby piłkarskie: MKS Polonia-Stal Świdnica, Żeńska Akademia Piłkarska Polonia Świdnica, Akademia Piłkarska 13 Świdnica, która zawiesiła treningi na okres 14 dni – tj. od 11 do 25 marca. Nieco inny komunikat dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej UKS-u Gryf Świdnica. Klub odwołał zajęcia w dniach 11-25 marca, ale tylko w grupie rocznika 2013. Jak czytamy w mediach społecznościowych swoje zajęcia wstrzymały od dziś również między innymi: klub taekwondo SKT Tiger, akrobatyczna Polonia Świdnica, czy pływacki Neptun Świdnica. Od czwartku ze względu na niedostępność obiektów OSiR-u, zajęcia odwołają z pewnością kolejne kluby. 

/MDvR/