Strona główna 0_Slider Trzeci tydzień w domu. Jak z nauką radzą sobie świdnickie dzieci?

Trzeci tydzień w domu. Jak z nauką radzą sobie świdnickie dzieci?

1

Od 12 marca szkoły są zamknięte, a od 25 prowadzona jest obowiązkowa nauka zdalna. Mimo wielu problemów z brakiem sprzętu i wydajnego internetu, dzieci, młodzież i nauczyciele starają się podołać nowym wyzwaniom.

Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 8 opisali, jak sobie radzą i czego najbardziej im brakuje.

Wszyscy znaleźliśmy się w nowej, bardzo ciężkiej sytuacji, ale dla dobra naszego i naszych najbliższych musimy zostać w domu. Najbardziej brakuje mi spotkań z kolegami oraz z naszą panią, jednak radzimy sobie. Nauka zdalna nie jest taka zła, ponieważ o pomoc zawsze można poprosić brata lub rodzica. Codziennie od rana wykonuję zadania przesłane przez panią, ale nie mogę się już doczekać, kiedy wrócę do szkoły. Pozdrawiam wszystkich, trzymajcie się zdrowo!
Kuba 3a

Od momentu kiedy nie chodzimy do szkoły, jest mi bardzo przykro. Wolałabym widywać moich przyjaciół w klasie każdego dnia. Robienie lekcji w domu to nic przyjemnego. Chciałabym, żeby wszyscy byli zdrowi, byśmy mogli bezpiecznie wrócić do szkoły.
Gosia 3b

Moja nauka na odległość wygląda zupełnie tak, jak długie odrabianie pracy domowej. Długiej, gdyż materiał do zrobienia jest nowy. Także muszę posłuchać tego, co chce mi przekazać mama, abym zrozumiał, co mam wykonać. Ogólnie da się przetrwać, jednak wolałabym wrócić do mojej ukochanej klasy.
Andrzej 3c

Cześć, jestem Aleksandra z klasy 3c. Nauka w szkole szła mi bardzo dobrze, dzięki pomocy pani Justyny. Bardzo za nią tęsknię! Obecnie rolę mojej nauczycielki pełni moja mamusia. To nie jest to samo, co nauka w szkole, jednak sytuacja w kraju zmusza mnie do nauki w domu. Mam nadzieję jednak, że już za niedługo wrócę do szkoły.
Ola 3c

Od dwóch tygodni uczę się w domu. Rozwiązuje zadania, które wysyła mi Pani Iwonka. Codziennie czytam. Rozwiązuję zdania komputerowe. Nie zapominam o ćwiczeniach gimnastycznych. Tęsknię za moimi przyjaciółmi.
Szymon 3b

Nauka na odległość na razie nie sprawia mi żadnych trudności. Pani wysyła nam ciekawe strony internetowe. Zadania, które mamy zrobić, nie są trudne. Jak czegoś nie wiem, pomagają mi rodzice. Szkoda tylko, że nie mogę się spotkać z naszą Panią, koleżankami i kolegami.
Filip 3c

Nauka na odległość, to nie jest to samo, co lekcje w szkole. Brakuje mi nauczycieli i ich fachowej pomocy.  Dzięki nauce w szkole zachowany był porządek dnia. Był czas na naukę i zabawę z moimi przyjaciółmi. W domu korzystamy z komputera i odrabiamy lekcje online.
Karolina 3c

Nauka w domu jest dla mnie trochę smutna i ponura, ponieważ nie ma mojej najlepszej pani- pani Justyny. W moim domu panuje cisza, tęsknię za głośną atmosferą w klasie. Bardzo tęsknie za moimi przyjaciółmi. Brakuje mi dyżurów z panią Justyną. Nauka na odległość jest dla mnie trudna, ale dobrze mi idzie. Nie mogę się doczekać, aż wrócę do szkoły! Bardzo mi jej brakuje.
Kaja 3c

W domu radzę sobie tak samo, jak w szkole i nie mam problemów w nauce. W większej ilości dni wolę robić lekcje w domu, ponieważ zajmuje mi to mniej czasu, ale czasami chciałbym pobawić się z kolegami na podwórku szkolnym. Na lekcji w-f nie zawsze mogę robić wszystkie ćwiczenia, bo podłoga jest śliska.
Filip 3c

Tęsknie za szkoła, przyjaciółmi i nauczycielami tak samo jak wszyscy inni domownicy. Wolałabym spotkać się ze znajomymi lub pójść do szkoły. Codziennie mam godzinę na lekcje, a później mam czas dla siebie. Przyzwyczaiłam się już do codziennych spacerów do parku lub wokół placu.
Nel 3c

/Wypowiedzi i zdjęcia ze strony SP nr 8/

Poprzedni artykułPonad 200 przyłbic ufundowanych przez Franc-Textil dotarło do świdnickiego szpitala i pogotowia
Następny artykułGOPS Świdnica: terminy wypłat świadczeń pozostają bez zmian