Strona główna Sport Inne To był rekordowy sezon na świdnickim lodowisku!

To był rekordowy sezon na świdnickim lodowisku!

1

Tak wysokiej frekwencji na lodowisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie było od wielu lat. Zakończony w niedzielę, 8 marca sezon został zamknięty liczbą 107.726 gości!

Lodowisko było czynne od 26 października do 8 marca – w sumie 115 dni, z czego ślizgawki odbywały się w 113. Średnio każdego dnia obiekt przy ulicy Śląskiej odwiedzały 953 osoby. –  Byli to nie tylko mieszkańcy Świdnicy i najbliższych okolic, ale też goście z dalszych zakątków Dolnego Śląska lub innych województw. Więcej niż zwykle było też gości z zagranicy. Wobec słabej zimy ludzie szukali zimowych atrakcji na naszym obiekcie – tłumaczą pracownicy świdnickiego lodowiska.

Wysoka frekwencja to nie jedyna dobra wiadomość. Ciekawą nowinką i strzałem w dziesiątkę okazały się treningi curlingu. W sumie pod okiem reprezentanta Polski, Bartosza Łobazy odbyło się piętnaście otwartych treningów. Bakcyla złapało kilkadziesiąt osób. Efektem był udział stworzonej drużyny w zawodach curlingowych w Trutnovie oraz zawiązanie stowarzyszenia, które ma w planach dalszą popularyzację curlingu w Świdnicy. Lodowisko gościło też hokeistów. Regularnie trenowała drużyna amatorska, a dodatkowo odbyły się też dwa turnieje – po jednym dla dzieci i dorosłych.

Kolejny sezon na lodowisku ruszy najprawdopodobniej w październiku.

/OSiR/

Poprzedni artykułStrzegom zamyka pływalnię, halę sportową, bibliotekę i świetlice wiejskie. Burmistrz dostępny tylko telefonicznie
Następny artykułJerzy Kryszak w Żarowie. Zmiana terminu występu [ROZWIĄZANIE KONKURSU]