Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegom zamyka pływalnię, halę sportową, bibliotekę i świetlice wiejskie. Burmistrz dostępny tylko...

Strzegom zamyka pływalnię, halę sportową, bibliotekę i świetlice wiejskie. Burmistrz dostępny tylko telefonicznie

0

W związku z koronawirusem SARS-CoV-2 burmistrz Strzegomia skierował do mieszkańców apel, w którym informuje o zamknięciu instytucji kulturalnych i obiektów sportowych, a także informuje o zmianie zasad przyjęć mieszkańców w sprawie skarg i wniosków.

– W ostatnich dniach jeden temat zdominował nasze życie, rozmowy, zachowania. Jest to trudny czas, w którym bardzo dużo zależy od nas samych. Zapewniam Państwa, że mam stały kontakt z dyrektorem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy, z którym konsultuję wszystkie zgłoszenia, które otrzymuję od Państwa.

Bardzo dużo zależy od nas samych. Proszę, abyście Państwo przestrzegali ogólnodostępnych informacji o zachowaniu podstawowych zasad higieny, ograniczeniu kontaktów, spotkań, które nie są konieczne oraz o szczególne zwrócenie uwagi na osoby przyjeżdżające do Was z miejsc, gdzie zachorowania na koronawirusa występują już na dużą skalę.

W związku z zawieszeniem zajęć na naszych uczelniach, wróci do domu wielu członków naszych rodzin z różnych miast. Proszę młodzież o ograniczenie odwiedzin przez okres minimum dwóch tygodni i obserwację swojego stanu zdrowia.

W przypadku podejrzenia o możliwości zarażenia się koronawirusem, proszę o kontakt ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy pod nr tel. 74 8520535 lub 691730274. Bardzo proszę o to, aby również w przypadku jakichkolwiek podejrzeń o zachorowaniu na koronawirusa nie udawać się do przychodni zdrowia.

Proszę, aby dzieci, które mają stan podgorączkowy czy gorączkowy nie były posyłane do żłobków, przedszkoli oraz szkół. W przedszkolach i żłobkach profilaktycznie prowadzony jest pomiar temperatury dziecka.

Nie witajmy się uściskiem dłoni, lecz kiwnięciem głowy. Nie wstydźmy się, jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenie zakażenia koronawirusem lub podejrzenie, że osoba przebywająca w naszym otoczeniu może być zakażona.

Od czwartku 12 marca zamykam dostępność usług w obiektach sportowych OSiR: krytej pływalni “Delfinek”, hali sportowej, oraz kulturalnych: Biblioteki Miasta i Gminy Strzegom, Strzegomskiego Centrum Kultury, w tym kina, CAS “Karmel” i świetlic wiejskich.

Proszę szczególnie szanownych seniorów o ograniczenie kontaktów towarzyskich – apeluje Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. Urząd Miejski poinformował z kolei o zmianie zasad przyjęć mieszkańców w sprawie skarg i wniosków. Burmistrz Strzegomia oraz zastępca burmistrza będą udzielali informacji wyłącznie telefonicznie, w każdy wtorek od godziny 11:30 do 16:00, pod nr tel: burmistrz Zbigniew Suchyta – 74 8 560 500, z-ca burmistrza Wiesław Witkowski – 74 8560 599. Można się kontaktować również drogą e-mailową: strzegom@strzegom.pl.

/UM Strzegom, opr. mn/