Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodziczanka z koronawirusem. Burmistrz apeluje: zostańcie w domu, jestem do waszej dyspozycji

Świebodziczanka z koronawirusem. Burmistrz apeluje: zostańcie w domu, jestem do waszej dyspozycji

0

W czwartek służby Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy poinformowały o pierwszym w powiecie świdnickim przypadek zachorowania na COVID-19. Jak potwierdza burmistrz Paweł Ozga, zakażoną osobą jest świebodziczanka. W związku z tym samorządowiec zwrócił się z apelem do mieszkańców miasta.

Dotarła do nas wszystkich smutna wiadomość o tym, że Mieszkanka naszego miasta została zarażona koronawirusem SARS-CoV-2. Ta sytuacja niepokoi nas wszystkich, bo chcielibyśmy, by epidemia do nas nie dotarła. Stało się jednak inaczej. Dotkniętej chorobą kobiecie i osobom, które miały z nią kontakt, życzymy dużo zdrowia i spokoju. Jeśli będziecie potrzebowali wsparcia, kontaktujcie się ze mną na messengerze lub poprzez urząd. Jestem do Państwa dyspozycji. Apelujemy do wszystkich mieszkańców o nieuleganie panice. Osobom chorym i objętym kwarantanną potrzebny jest teraz przede wszystkim spokój i wsparcie. Wspólnie wiele możemy. Proszę Was o zachowanie zasad zalecanych przez służby sanitarne – zostańcie w domu, gdy wychodzicie, zachowujcie bezpieczne odległości (na poczcie, w sklepie, na stacji benzynowej), unikajcie zgromadzeń, przebywania z dziećmi na placu zabaw, myjcie ręce! – pisze burmistrz Paweł Ozga.

Jak poinformował w czwartek dyrektor świdnickiej PSSE, osobą, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem, jest kobieta w wieku przedemerytalnym, która wraz z mężem 7 marca wróciła z Austrii, gdzie była na nartach. Kobieta trafiła do szpitala we Wrocławiu, a kwarantanną objęto 5 osób z najbliższego otoczenia chorej. To pierwszy przypadek SARS-CoV-2 w powiecie świdnickim.

/mn/

Poprzedni artykułPersonel odsunięty od pracy, dezynfekcja oddziałów. Pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przebywał w świdnickim szpitalu
Następny artykułNa czym polega transport całopojazdowy