Strona główna Wydarzenia Na czym polega transport całopojazdowy

Na czym polega transport całopojazdowy

0

Szerokie i powszechnie dostępne usługi firm transportowych umożliwiają dobór odpowiedniej metody przewozu danego ładunku do indywidualnych potrzeb klienta. Jednym z najpopularniejszych modeli przesyłu towarów i dóbr jest transport całopojazdowy. Mówiąc o tego rodzaju metodzie przewozu, możemy spotkać się też z określeniem FTL, czyli z angielskiego Full Truck Load. W najprostszym tłumaczeniu transport całopojazdowy oznacza przewóz ładunku przy zarezerwowaniu przez jednego klienta całej powierzchni pojazdu.

Czym charakteryzuje się model transportu całopojazdowego?

Transport całopojazdowy oznacza przewóz towaru, który z założenia zajmuje całą powierzchnię ładunkową danego pojazdu. Nie oznacza to jednak, że konkretny pojazd musi być załadowany do maksymalnego limitu. Równie dobrze wykorzystana może być tylko część przestrzeni. Niezależnie jednak od tego, czy pojazd będzie wypełniony, czy ładunek zajmie połowę jego ładowności, koszt pozostaje stały. Zlecający płaci za wynajem całego pojazdu, a nie jak w przypadku ładunku drobnicowego za konkretną przesyłkę. Koszt nie jest więc dzielony pomiędzy wielu adresatów przesyłek, a spoczywa na jednym kliencie. W zależności od rodzaju przewożonych dóbr korzystać można z różnego rodzaju środków transportu. Możemy więc zdecydować się na pojazdy takie jak ciągnik z naczepą typu plandeka, firana, chłodnia, czy też platforma odkryta.

Zalety transportu całopojazdowego

Do niewątpliwych zalet tego rodzaju modelu przewozowego zaliczyć można szybki czas realizacji i mniej formalności niż np. podczas przeprowadzania transportu drobnicowego. Ze względu na jednego zlecającego, towar przewożony jest z punktu A do punktu B, a trasa nie musi uwzględniać punktów pośrednich. Dzięki temu wybrać można najbardziej optymalną trasę, która zapewni szybkie dostarczenie ładunku do miejsca docelowego. To szczególnie ważne w przypadku przewożenia rzeczy, które źle znoszą długie trasy. Mniej formalności i pracy przy załadunku wynika z faktu wynajęcia pojazdu jednemu klientowi. Nie trzeba więc awizować i fakturować dużej ilości towaru, a załadunek i rozładunek następuje tylko raz, bez zbędnych przeładunków. Z ekonomicznego punktu widzenia na transport całopojazdowy najlepiej zdecydować się wówczas, gdy ładunek zapełnia znaczącą lub całą przestrzeń pojazdu, towar wymaga szybkiego przewiezienia w miejsce docelowe, a przesyłka ma jednego nadawcę i trafia do jednego adresata.

Jak wyceniany jest koszt transportu całopojazdowego?

Na koszt takiego transportu wpływa kilka istotnych czynników. Po pierwsze typ ładunku, który będzie determinował rodzaj wynajmowanego środka transportu. Wycena zależy też w dużej mierze od tego, czy przewieźć chcemy przesyłkę konwencjonalną, czy towar niebezpieczny lub psujący się. Kolejnym ważnym czynnikiem jest wybór modelu usługi. Decydujemy w tym wypadku, czy ma to być przesyłka standardowa, czy ekspresowa. Następnym czynnikiem, który ma wpływ na cenę transportu, jest wybór trasy, chodzi tu między innymi o to, czy przebiega ona przez szlaki łatwo dostępne. Oprócz tego zdecydować się możemy na dodatkowe opcje jak dojazd w trudno dostępne miejsca i konieczność użycia dodatkowego sprzętu do rozładunku.

Więcej informacji znajdziecie na https://pks-sa.com/oferta/transport-calopojazdowy/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwiebodziczanka z koronawirusem. Burmistrz apeluje: zostańcie w domu, jestem do waszej dyspozycji
Następny artykułŚwidniccy policjanci kontrolują osoby objęte kwarantanną