Strona główna 112 Świdniccy policjanci kontrolują osoby objęte kwarantanną

Świdniccy policjanci kontrolują osoby objęte kwarantanną

5

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się w miejscu jej odbywania oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje przekazywane są do służb sanitarnych i wojewody. Mundurowi cały czas zajmują się także realizacją ustawowych obowiązków i działań interwencyjnych na terenie całego powiatu świdnickiego.

Świdniccy policjanci realizują czynności wspomagające dla służb sanitarnych, które prowadzą działania w związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego. W tej niełatwej dla wszystkich sytuacji, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy cały czas realizują swoje ustawowe zadania, zatrzymują sprawców przestępstw i reagują na niepokojące zgłoszenia od mieszkańców – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Wszystkie te czynności funkcjonariusze muszą podejmować przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa. – W razie jakiegokolwiek kontaktu z osobą objętą kwarantanną lub z osobą, co do której istnieje prawdopodobieństwo, że jest nosicielem wirusa, policjanci przekazują taką informację odpowiednim służbom oraz postępują zgodnie z zaleceniami inspektorów sanitarnych. Każda interwencja i towarzyszące jej okoliczności są inne, dlatego funkcjonariusze realizują zalecenia służb sanitarnych oraz wojewody – wyjaśnia Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNa czym polega transport całopojazdowy
Następny artykułJak efektywnie prowadzić hotel?