Strona główna Temat dnia „Świdnickie gastro” łączy siły i pomaga medykom!

„Świdnickie gastro” łączy siły i pomaga medykom!

1

17 marca w Świdnicy ruszyła akcja „Świdnickie gastro – łączmy się!” zainicjowana przez BAR GAR. Zupa bar zachęca lokalne restauracje, bary i pizzerie do włączenia się w ogólnopolski ruch #gastropomaga oraz #michadlamedyka, zapewniając posiłki dla personelu z placówek pogotowia ratunkowego w Świdnicy, Jaworzynie Śląskiej, Strzegomiu oraz Świebodzicach. Robią to, co potrafią najlepiej – gotują i pomagają! Do rozwożenia posiłków swoje auto wraz z kierowcą udostępnił  też m.in. Salon PROMOTOR w Świdnicy.

Akcja trwająca już prawie 2 tygodnie ma na celu zadbanie o tych, którzy stoją na pierwszej linii walki z koronawirusem, narażają swoje zdrowie wykonując obowiązki związane z opieką i wyjazdami do osób chorych. Bez medyków i ich oddanej pracy nie uda się pokonać wirusa. Dlatego BAR GAR zdecydował się zainicjować akcję „Świdnickie gastro – łączmy się!”. Pomimo kryzysu, jaki już dotknął branżę gastronomiczną i trudnościami, z jakimi muszą się mierzyć, restauratorzy działają i praktycznie nie wychodzą z kuchni. Przez siedem dni w tygodniu pracują, wykorzystują swoje zapasy, robią dodatkowe zakupy i gotują, by posilić osoby pracujące w służbie zdrowia.

Do akcji dołączają kolejne obiekty gastronomiczne i dzielą się tym, co mogą. Wśród nich: Restauracja Kryształowa Gospoda Kuflowa, Restauracja Rynek 43, No Sugar Cafe, Green Moss, pizzeria Da Grasso, Hotel Fado, sklep Żabka z rynku w Świdnicy, marka Cudo Kombucha Tea, sala bankietowa Kredens z Witoszowa Dolnego przekazująca posiłki w niedzielę. Od poniedziałku inicjatywę wesprze piekarnia PASOL – PACO.

To niełatwy czas dla naszej branży. Mimo wszystko możemy być teraz jedną wielką gastronomiczną rodziną i zadbać o tych, którzy dbają o nas. Codziennie dowozimy posiłki do czterech placówek pogotowia ratunkowego w naszym regionie. Jako BAR GAR codziennie przekazujemy zupy lub dania jednogarnkowe. Każdego dnia nowe miejsca angażują się w pomoc. Nie tylko lokale gastronomiczne. W czwartek otrzymaliśmy auto z kierowcą z Salonu KIA Świdnica – Promotor. Nasi stali goście i zupoholicy wsparli akcję i pomagają nam w dowożeniu posiłków, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Jak widać każdy w swoim zakresie może zrobić coś dla innych. Wystarczy chcieć! – opowiada Paulina Krakowiak z BAR GAR w Świdnicy.

Chcemy pomagać, chcemy dołożyć swoją „cegiełkę”. Teraz wszystkie ręce na pokład, jesteśmy jednym TEAMem, a z dosłownego tłumaczenia słowo TEAM oznacza „razem każdy z osobna osiąga więcej”. Jeżeli w naszej mocy jest pomagać (a jest!) to po prostu chcemy to robić – mówi Wioletta Arendarczyk, dyrektor Salonu Świdnica – ProMotor.

Akcja „Świdnickie gastro – łączmy się!” trwa nieprzerwanie. Osoby zainteresowane wsparciem akcji proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy: [email protected]. Całą inicjatywę śledzić można na fanpage-u BAR GAR.

/opr. mn/

Poprzedni artykułLekarz radzi: Zwierzęta domowe w obliczu epidemii koronawirusa
Następny artykułRondo czy rozbudowa skrzyżowania? Miasto szuka projektanta