Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnica dostanie 800 tys. złotych z programów Senior+ i Maluch+

Świdnica dostanie 800 tys. złotych z programów Senior+ i Maluch+

3

150 tys. złotych na utworzenie i wyposażenie nowego klubu seniora, 468 tys. złotych na zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior-Wigor” i ponad 186 tys. złotych na oba miejskie żłobki – to środki, jakie w tym roku trafią do Świdnicy z programów Senior+ oraz Maluch+.

W ramach otrzymanych środków 125 tys. zł przeznaczone zostanie na remont pomieszczeń w budynku przy ul. Malinowej 2, w części przeznaczonej na klub seniora. Natomiast 25 tys. zł przewidziano na wyposażenie placówki. W Świdnicy działają obecnie trzy miejskie kluby seniora, z których dwa prowadzone są przez organizacje pozarządowe. Powstający nowy klub został zlokalizowany na Kraszowicach, dzielnicy oddalonej od centrum miasta, dzięki temu seniorzy z tego osiedla będą mieli ułatwiony dostęp do oferty miasta w zakresie spędzania wolnego czasu. Przyczyni się to także do zwiększenia aktywności świdnickich seniorów.

Dzięki dofinansowaniu Dzienny Dom „Senior-Wigor” zwiększy zakres oferty zajęciowej oraz poprawi jakość świadczonych usług. Przypomnieć należy, iż w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 placówka uzyskała już ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych.

Od 2016 roku, w ramach programu „Maluch +” Świdnica otrzymuje także dofinansowanie na funkcjonowanie miejsc w żłobkach miejskich. Łącznie z otrzymaną w tym roku dotacją jest to już ponad 800 tys. zł. Dzięki temu żłobki mogą poszerzać ofertę zajęć dla najmłodszych dzieci oraz zapewnić im lepsze warunki przebywania.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułMłodzi recytatorzy rywalizowali w eliminacjach miejskich Pegazika
Następny artykułWładze miasta biorą kredyt. Dług Świdnicy sięgnie ponad 118 milionów