Strona główna Kultura Młodzi recytatorzy rywalizowali w eliminacjach miejskich Pegazika

Młodzi recytatorzy rywalizowali w eliminacjach miejskich Pegazika

0

Już po raz  dwudziesty piąty  młodzi miłośnicy pięknego słowa biorą udział w Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim „PEGAZIK”. Dzisiaj w sali lustrzanej Świdnickiego Ośrodka Kultury recytatorzy wyłonieni podczas eliminacji szkolnych rywalizowali w etapie miejskim.

Jury w składzie: Violetta Sobczak, Czesława Greś i Leszek Matus po wysłuchaniu 25 prezentacji w kategorii „młodsi” postanowiło wyróżnić nagrodami książkowymi następujących wykonawców:
1. Matylda Dudycz
2. Matylda Golom
3. Amelia Gębala
4. Bartosz Wielkoszewski
oraz nagrodzić równorzędnymi nagrodami książkowymi i tym samym awansować do eliminacji powiatowych konkursu recytatorskiego „Pegazik” następujących wykonawców:
1. Aleksander Żurek
2. Konstancja Borkowska
3. Klaudia Głuszek
4. Oliwia Konieczny

Jury w wymienionym wyżej składzie po wysłuchaniu 10 prezentacji w kategorii „starsi” postanowiło wyróżnić nagrodami książkowymi następujących wykonawców:
1. Hanna Wełna
2. Laura Panas
3. Oliwia Gołuch
4. Zofia Krużlak
oraz nagrodzić równorzędnymi nagrodami książkowymi i tym samym awansować do eliminacji powiatowych konkursu recytatorskiego „Pegazik” następujących wykonawców:
1. Szymon Antonowicz
2. Daria Kwiecińska
3. Liwia Żak
4. Konstancja Kulak

Eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego „Pegazik” w kat. „młodsi” odbędą się w Świdnickim Ośrodku Kultury, w sali lustrzanej 11 marca o godz. 10.00,  w kat. „starsi” odbędą się w Świdnickim Ośrodku Kultury, w sali lustrzanej 12 marca o godz. 10.00.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułIle paczek wysyłają Polacy?
Następny artykułŚwidnica dostanie 800 tys. złotych z programów Senior+ i Maluch+