Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegomscy radni wsparli finansowo szpital w Świdnicy

Strzegomscy radni wsparli finansowo szpital w Świdnicy

2

1800 złotych, przekazanych przez miejskich i powiatowych radnych ze Strzegomia, trafiło na dedykowane konto szpitala Latawiec. To nie wszystko, bo wpłat dokonali także mieszkańcy, zachęceni przez przewodniczącego RM.

Radnych skrzyknął przewodniczący Tomasz Marczak. – Chcieliśmy dołączyć do akcji, zainicjowanej przez prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, której celem była zbiórka stu tysięcy złotych na respirator. Pieniądze zostały zebrane tak szybko, że nie zdążyliśmy dokonać wpłaty. Postanowiliśmy więc, że przekażemy zebrane przez nas środki na konto szpitala Latawiec – mówi szef Rady Miejskiej w Strzegomiu. Tomasz Marczak zachęcił także strzegomian, by w czwartek, o godzinie 17.00 również dokonali wpłat. Jak dowiedzieliśmy się w świdnickim szpitalu, datki od prywatnych osób rzeczywiście spłynęły. Około południa będzie znana kwota dotychczasowych donacji. Wszystkie pieniądze z dedykowanego konta będą wykorzystywane na zakup środków ochrony dla personelu szpitala.

Wszelkie wsparcie w formie finansowej można przekazywać na rachunek bankowy szpitala prowadzony w Santander Bank Polska SA o numerze:
💵 26 1090 2369 0000 0001 4461 4429
SPZOZ w Świdnicy, ul. Leśna 27-29, 58-100 Świdnica

Poprzedni artykułKrajobraz na ścianie – jaką dopasować fototapetę z naturalnym motywem?
Następny artykuł180 milionów złotych dla szkół na laptopy i internet. Na ile może liczyć każda gmina?