Strona główna Sport Siatkówka Siatkarki Polonii zakończyły sezon, znamy końcowe rozstrzygnięcia!

Siatkarki Polonii zakończyły sezon, znamy końcowe rozstrzygnięcia!

0

To już jest pewne, drugoligowe zawodniczki Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica nie wybiegną już na parkiety w sezonie 2019/2020. Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił definitywnie zakończyć sezon, przedstawiając zasady awansów i spadków!

Komunikat PZPS-u:

Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej, przy aprobacie Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, wobec braku możliwości rozstrzygnięć sportowych wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, a co za tym idzie – treścią Rozporządzenia Ministra Zdrowia o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce, postanowił niniejszym zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 w rozgrywkach seniorskich organizowanych przez PZPS.

Wydział Rozgrywek PZPS, po konsultacjach z przedstawicielami środowiska siatkarskiego, uznał, iż wobec braku jednoznacznego określenia przewidywanej daty możliwego wznowienia zawieszonych rozgrywek oraz prymatu dbałości o zdrowie wszystkich osób zaangażowanych w przeprowadzanie rozgrywek (zawodników, kibiców, działaczy, sędziów i in.), jak również konieczności zminimalizowania organizacyjnych skutków stanu epidemii, zasadne jest uchylenie stanu niepewności co do sezonu 2020/2021.

Zdając sobie sprawę z bezprecedensowości sytuacji, Wydział postanowił wyważyć racje zarówno poszczególnych uczestników rozgrywek, jak i Związku – jako regulatora tych rozgrywek. W konsekwencji, podjęto decyzje o klasyfikacjach końcowych oraz zasadach awansu i spadku.

Do I ligi kobiet prawo awansu otrzymują zespoły sklasyfikowane na pierwszych miejscach w swoich grupach tj. KS Spójnia Stargard, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, KS Olimpia Jawor, Asotra MKS-MOS Płomień Sosnowiec, bez możliwości odstąpienia miejsca innemu zespołowi. W związku z brakiem możliwości sportowych rozstrzygnięć, w sezonie 2019/2020 żaden zespół z II ligi kobiet nie spada do ligi niższej. Każdy z wojewódzkich Związków Piłki Siatkowej ma prawo zgłosić do rozgrywek II ligi kobiet w sezonie 2020/2021 jeden zespół, bez możliwości dalszego odstąpienia miejsca innemu zespołowi.

Tabela końcowa II ligi kobiet – grupa III:
1. KS Olimpia Jawor
2. UKS Jedynka Siewierz
3. Energa MKS Kalisz II
4. MKS Sokół Radzionków
5. MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych
6. MGLKS Sobieski Oława
7. SMS PZPS Szczyrk II
8. Silesia Volley Mysłowice
9. MKS Polonia Świdnica

Zgodnie z treścią komunikatu z naszej grupy awans do I ligi wywalczyła ekipa Olimpia Jawor. W związku z brakiem możliwości przeprowadzenia fazy play-out o utrzymanie, żadna z drużyn nie opuści parkietów II ligi.

/MDvR/