Strona główna Wydarzenia Świdnica Kolejna partia przyłbic trafiła do świdnickiego szpitala. Drukowanie wciąż trwa!

Kolejna partia przyłbic trafiła do świdnickiego szpitala. Drukowanie wciąż trwa!

0

Do medyków ze świdnickiego szpitala trafiły kolejne przyłbice ochronne powstające na drukarkach 3D w ramach akcji zorganizowanej przez jednego z mieszkańców Świdnicy.

Jak pisaliśmy w środę, do świdnickich służb medycznych już wtedy trafiło około 50 przyłbic ochronnych, które powstały w ramach oddolnej inicjatywy. Powstające na drukarkach 3D opaski do osłon, których projekt przygotowany został przez koło naukowe Politechniki Wrocławskiej “Rapid Troopers”, są pozytywnie oceniane przez medyków ze świdnickiego pogotowia i szpitala, a zainteresowanie nimi wyrazili przedstawiciele placówek m.in. ze Świebodzic i Wałbrzycha.

Świdnickim służbom medycznym przekazano właśnie kolejną partię przyłbic. – Wczoraj i dziś dotarły do nas przyłbice drukowanych na drukarkach 3D. Serdeczne podziękowania dla Pana Sławomira Kaptura za inicjatywę i organizację osób drukujących przyłbice dla personelu medycznego – piszą medycy z SP ZOZ w Świdnicy.

Drukowanie wciąż trwa, a pomysłodawcy wciąż zachęcają do współpracy. Aktualne informacji w sprawie akcji przekazywane są za pośrednictwem mediów społecznościowych na stronie “Przyłbice dla lekarzy – okręg Świdnica fanpage“.

/mn/

fot. Szpital “Latawiec”