Strona główna Polityka Sesje rad bez udziału publiczności. W Żarowie radni rozsadzeni, jak na egzaminie

Sesje rad bez udziału publiczności. W Żarowie radni rozsadzeni, jak na egzaminie

0

W związku z trwającą epidemią koronawirusa i ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego, wojewoda dolnośląski polecił samorządom, aby do końca marca rady gmin, powiatów oraz sejmik województwa obradowały bez udziału mieszkańców i publiczności. Jedną z jednostek samorządowych, które ostatnio zastosowały się do tego polecenia była Rada Miejska w Żarowie.

fot. Urząd Miejski w Żarowie

Polecenie zostało wydane przez przez wojewodę 12 marca i dotyczy posiedzeń zwoływanych do 31 marca. Decyzję w sprawie zamknięcia obrad dla publiczności podjęto w oparciu o specustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Polecenia wojewody podlegają natychmiastowemu wykonaniu. Jak zaznaczył wojewoda Jarosław Obremski, obrady rady gminy, rady powiatu i sejmiku w dalszym ciągu są transmitowane i rejestrowane, umożliwiając mieszkańcom ich śledzenie.

W oparciu o tą decyzję, w związku z wprowadzeniem działań profilaktycznych dotyczących panującej epidemii koronowirusa, sesja Rady Miejskiej w Żarowie zwołana na 19 marca odbyła się w sali kameralnej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Obrady były zamknięte dla mieszkańców, a radnych porozsadzano w celu zachowania dystansu.

/mn/

Poprzedni artykułMinimalne krajowe wynagrodzenie a branie kredytu gotówkowego
Następny artykułSzósta ofiara koronawirusa. W całej Polsce potwierdzono dotychczas 378 zachorowań