Strona główna Temat dnia Minimalne krajowe wynagrodzenie a branie kredytu gotówkowego

Minimalne krajowe wynagrodzenie a branie kredytu gotówkowego

0

Od 2020 minimalne krajowe wynagrodzenie wypłacane na podstawie umowy o pracę wynosi 2600 zł brutto. Ludzie, którzy zarabiają tyle pieniędzy, mogą zastanawiać się nad tym, czy dana instytucja bankowa udzieli im kredytu gotówkowego. Przy czym, jeśli odpowiedź będzie pozytywna, to o jaką maksymalną kwotę mogą się ubiegać.

Proces otrzymania kredytu
W przypadku kredytów gotówkowych banki zazwyczaj udzielają je w wysokości od 50 000 złotych do 100 000 złotych. W celu uzyskania kredytu powyżej tej kwoty pensja pożyczkobiorcy musi wynosić równowartość kilku średnich wypłat. Dowodzi to zatem, że istotna jest przede wszystkim wysokość dochodów. Zakładając, że zarabiasz wspomniane na początku 2600 zł brutto, będąc zatrudnionym o umowę o pracę, możesz wziąć maksymalnie 45 000 zł kredytu. Przy czym mowa tu o ofercie dla osoby bez partnera i innych zobowiązań finansowych.

Za warunek uzyskania kredytu uważa się udokumentowaną wzorową historię kredytową, nieuwzględniającą przypadki, chociażby niespłaconych pożyczek. Inną metodą wartą rozważenia przy budowaniu wiarygodności jest BIK. Wygląda to następujący sposób: wpierw zaciągamy niewielkie pożyczki, które następnie spłacamy, ewentualnie nabywamy przedmioty na raty. Istotne są również kwoty przeznaczane na osobiste utrzymanie się.

Właśnie dlatego osoba będąca singlem, na dodatek pomieszkująca u swoich rodziców ma o dziwo większe szanse na uzyskanie kredytu, niż ten sam człowiek, lecz mieszkający „na swoim”. Jeszcze lepiej, zgodnie ze standardami bankowymi, mają pary małżeńskie, gdy wówczas bank dzieli ich finanse.

Korzystanie z kalkulatora online
Wykorzystanie kalkulatora kredytowego online postrzegane jest jako korzystny sposób na sprawdzenie, jaką kwotę kredytu jesteśmy w stanie zaciągnąć na daną chwilę.

Kalkulator rat kredytu gotówkowego. Źródło: Expander

Naturalnie trzeba mieć na uwadze, że każdy bank ma swoje własne zasady i może wziąć pod uwagę wiele innych okoliczności, które pozwalają na wypłatę pożyczek, takich jak wiek lub czas zatrudnienia. Natomiast nadal warto użyć kalkulatora, aby zilustrować własne możliwości kredytowe. Należy pamiętać, że przy składaniu wniosku o pożyczkę liczba banków powinna być ograniczona do maksymalnie trzech. Dlaczego? Ponieważ odwiedzenie kolejnego będzie już rejestrowane w BIK, co poskutkuje potencjalnym obniżeniem zdolności kredytowej.

Podsumowanie
Widać zatem, że istnieje możliwość wzięcia kredytu gotówkowego, zarabiając minimalne krajowe wynagrodzenie. Najważniejsze bowiem, aby legitymować się odpowiednią zdolnością kredytową.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJak wybrać kasę fiskalną?
Następny artykułSesje rad bez udziału publiczności. W Żarowie radni rozsadzeni, jak na egzaminie