Strona główna Wydarzenia Protezy zębowe – piękny uśmiech na lata

Protezy zębowe – piękny uśmiech na lata

0

Przyczyny utraty zębów mogą być różne. Często stan uzębienia pogarsza się z wiekiem, a leczenie osłabionych, pokruszonych czy dotkniętych próchnicą zębów kończy się ich usunięciem. Czy osoby, które utraciły swoje zęby mają szansę na piękny uśmiech?

Choroby zębów to nie jedyny powód ich utraty. Równie często powodem braku jednego, albo kilku zębów może być też uraz mechaniczny np. wypadek na rowerze. W przypadku utraty jednego albo dwóch sąsiadujących ze sobą zębów rozwiązaniem może być most. Aby jednak można było go założyć konieczne jest posiadanie zębów, które będą go podtrzymywać. W przypadku mostu, który ma zamaskować przerwę po jednym brakującym zębie niezbędne jest posiadanie dwóch, sąsiadujących z przerwą, jednego po lewej i drugiego po prawej stronie. Podczas wizyty stomatolog przygotuje je odpowiednio, tak, by tworzyły wsparcie dla mostu. Zanim powstanie most dentysta wykona też wyciski m.in. dziąsła i zgryzu – by jak najlepiej go dopasować. Tylko starannie i szczelnie dopasowany most jest gwarancją, że nie dostaną się pod niego żadne bakterie i nie spowodują rozwoju np. chorób dziąseł.

Gdzie znaleźć dobrego protetyka?

Dentysta i Ortodonta – Świdnica | nClinic

Co, jeśli jednak w wyniku choroby albo uszkodzenia mechanicznego utraciliśmy większość zębów? – Rozwiązaniem może być proteza zębowa. Podobnie jak most wymaga dokładnego dopasowania – dlatego warto oddać się w ręce doświadczonego protetyka.Świdnica może się poszczycić jedną z najlepszych klinik stomatologicznych na Dolnym Śląsku. NClinic to nie tylko gabinet oferujący profesjonalną opiekę zachowawczą i ortodontyczną. To także miejsce, gdzie doświadczony zespół fachowców zadba o uśmiech osób, które nie mogą się pochwalić własnymi, zdrowymi zębami – zapewnia świdnickie centrum medyczne.  – Założenie protezy zębowej to nie jest zabieg tani, a dodatkowo sam proces pobierania wycisku, dopasowywania itp. może być dla Pacjenta bardzo stresujący (podczas pobierania wycisku u niektórych osób może się pojawić odruch wymiotny). Dlatego warto oddać się w ręce doświadczonego fachowca, który zapewni nam nie tylko najlepsze, najbardziej dedykowane nam rozwiązanie, ale też otoczy nas opieką i wsparciem – wyjaśnia.

Etapy leczenia protetycznego
Zacznij od wizyty, na której lekarz wykona przegląd zębów i powie Ci jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Przed pobraniem wycisku stomatolog powinien zaproponować Ci wyleczenie wszystkich zębów – jeśli masz w nich próchnicę albo ubytki, to powinno być w pierwszej kolejności objęte opieką. Lekarz powinien Cię też poinformować o planowanych kosztach i kolejnych etapach związanych z wykonaniem protezy zębowej. Jeśli będzie to proteza stała – dodatkowo powinien wyznaczyć wizytę związaną z jej zamontowaniem. Jeśli protetyk przygotowuje dla Ciebie protezę ruchomą – jej dobre dopasowanie jest równie ważne. Jeśli nie będzie prawidłowo przylegała do dziąseł, drobinki pokarmów mogą się pod nią dostawać powodując ucisk i stany zapalne. Decydując się na założenie protezy zębowej pamiętaj, by umówić się na wizytę kontrolną już po jej montażu. Lekarz upewni się, czy wszystko jest w porządku i czy nie potrzebujesz żadnych korekt i poprawek. – NClinic to sprawdzony gabinet dla osób, które chcą mieć pewność, że wybrali najlepsze protezy zębowe. Świdnica pod tym kątem ma wiele do zaoferowania i jej mieszkańcy, by mieć profesjonalną opiekę nie muszą jeździć np. do Wrocławia – dodają specjaliści ze świdnickiej kliniki.

Znajdziesz Nclinic pod adresem: pl. Grunwaldzki 3/02, 58-100 Świdnica lub na stronie: nClinic.pl

Źródło: Dentysta i Ortodonta – Świdnica | nClinic

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPaulina Lenda odpadła z pierwszego odcinka polsatowskiego talent show
Następny artykułProfesjonalny makijaż czy wyjście do kina? Rozdaliśmy prezenty na Dzień Kobiet [ROZWIĄZANIE KONKURSU]