Strona główna 0_Slider Ponad 200 mieszkańców powiatu w kwarantannie. Czy przestrzegają izolacji?

Ponad 200 mieszkańców powiatu w kwarantannie. Czy przestrzegają izolacji?

1

W powiecie świdnickim 202 osoby pozostają w kwarantannie pod 122 adresami. Policjanci codziennie sprawdzają, czy jest przestrzegany zakaz wychodzenia z domu.

W kwarantannie pozostają osoby powracające z zagranicy oraz objęte izolacja przez inspekcję sanitarną. Najwięcej – 81 – jest w Świdnicy. – Wszyscy są bardzo zdyscyplinowani i nie było dotąd przypadku, by funkcjonariusze kogokolwiek nie zastali pod adresem, gdzie trwa kwarantanna – mówi Szymon Szczepaniak z KPP w Świdnicy.

Czynności sprawdzające funkcjonariusze muszą podejmować przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa. – W razie jakiegokolwiek kontaktu z osobą objętą kwarantanną lub z osobą, co do której istnieje prawdopodobieństwo, że jest nosicielem wirusa, policjanci przekazują taką informację odpowiednim służbom oraz postępują zgodnie z zaleceniami inspektorów sanitarnych. Każda interwencja i towarzyszące jej okoliczności są inne, dlatego funkcjonariusze realizują zalecenia służb sanitarnych oraz wojewody – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Obecność sprawdzana jest bez zbędnego kontaktu. Policjanci dzwonią do osób objętych kwarantanną, a te pokazują się w oknie domu lub mieszkania.

Poprzedni artykułRadni będą obradować przez internet?
Następny artykułCo kupić komuś na urodziny?